• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rengiamos įstatymo pataisos, kurios leistų pagal darbo sutartis dirbančius valstybės tarnautojus iš vienos biudžetinės įstaigos į kitą perkelti be išeitinių kompensacijų.

REKLAMA
REKLAMA

Vyriausybė inicijuoja Darbo kodekso pakeitimus, pagal kuriuos ne valstybės tarnautojo statusą turintiems, bet pagal darbo sutartis dirbantiems tarnautojams išeitinė kompensacija būtų mokama tol, kol asmuo susiras darbą.

REKLAMA

"Valstybės kontrolės išvadose dėl apskričių reformos yra viena konkreti problema (...) tai yra, kad sutartininkams (ne valstybės tarnautojo statusą turintys, bet pagal darbo sutartis dirbantys tarnautojai, - ELTA), ne valstybės tarnautojams, išeinantiems iš darbo, mokama išeitinė išmoka, kuri nesiejama, ar žmogus kitą dieną įsidarbina, ar neįsidarbina. Todėl iš tikrųjų buvo konstatuota, kad 900 darbuotojų įsidarbino po savaitės dviejų Nacionalinėje žemės tarnyboje, tačiau išmoka jiems liko. Tai Valstybės kontrolė konstatavo, kad valstybė galėjo sutaupyti per 1 milijoną litų", - trečiadienį po Vyriausybės pasitarimo sakė Ministro Pirmininko kancleris Deividas Matulionis.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, siūlomi Darbo kodekso pakeitimai būtų identiški valstybės tarnybos įstatyme esančioms normoms - išeitinė išmoka mokama iki tol, kol žmogus suranda darbą. Tiesa, maksimalus išmokos mokėjimo terminas kiekvienam priklausytų individualiai, atsižvelgiant į jo stažą, kvalifikaciją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

D. Matulionio aiškinimu, šį siūlymą dar turi įvertinti teisininkai. Prie jo Ministrų Kabinetas sugrįš kitą savaitę. Tikimasi, kad Seimas šiuos Darbo kodekso pakeitimus svarstytų rudens sesijoje.

Valstybės kontrolės duomenimis, nuo 2010 metų liepos likviduotose apskričių viršininkų administracijose dirbo 1540 darbuotojų. Iš jų į kitas institucijas buvo perkelti 547 valstybės tarnautojai, 888 (386 valstybės tarnautojai) buvo atleisti dėl pareigybės panaikinimo, 76 (27 valstybės tarnautojai) - šalių susitarimu arba dėl kitų priežasčių.

Išeitinės išmokos ir kompensacijos už nepanaudotas atostogas buvo išmokėtos per 400 atleistų darbuotojų. Jiems išdalyta beveik 10 mln. litų. Nemaža dalis kompensacijas gavusių darbuotojų ir toliau išsaugojo darbo vietą, pasikeitė tik jų viršininkai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų