Daugelyje sričių kenkėjai atsibunda iš žiemos miego, orams atšilus, jie pradeda ieškoti vietų, kur apsistoti. Jie ieškos apsaugotos erdvės, kur būtų galima gauti maisto ir vandens, kad jie kuo greičiau galėtų susilaukti palikuonių.
Virtuvė yra pagrindinis maisto ir vandens šaltinis kenkėjams, tokiems kaip tarakonai, kandys, graužikai ir skruzdėlės. Jei kanalizacija nėra švari, tai gali būti jų magnetas. Nešvarūs indai, palikti kriauklėje ar indaplovėje siūlo bufetą virtuvės kenkėjams.
Vonios kambarys yra vandens šaltinis, o kenkėjai, kaip ir mes, turi likti hidratuoti. Kriauklėje, duše ar vonioje likęs vanduo gali tapti gaivinančia oaze nepageidaujantiems lankytojams.
Pagrindinis miegamųjų kenkėjas yra dulkių erkutės. Šie mažyčiai, kraują siurbiantys padarai, savo namus įkuria įvairiose vietose. Jos gali užimti čiužinį, galvūgalį, užuolaidas, stalčius, lagaminus.
Jei jie apsigyvens, jie maitinsis šalia esančių miegančiųjų krauju, palikdami raudonus ir niežtinčius bėrimus ar dėmeles ant kūno.
Kenkėjų buvimo požymiai
Peržiūrėdami slėptuvių kontrolinį sąrašą, atkreipkite dėmesį į šiuos ženklus:
Kraujas – jei ant čiužinio paviršiaus, pagalvių, sienų ar bet kurio jūsų namuose esančio baldo rasite išdžiūvusių kraujo dėmių, tai yra dulkių erkučių požymis. Norint jas pašalinti reikės profesionalios kenkėjų kontrolės tarnybos paslaugų.
Atsiradusios skylės kartoninėse maisto produktų pakuotėse ir įbrėžimai ant produktų yra visi požymiai, kad yra kenkėjų.
Dulkės – miltelių pavidalo pjuvenų krūvos parodo, kad jūsų namuose yra skruzdėlių. Mažos skylės mediniuose paviršiuose yra dar viena raudona vėliava.
Sparnai – besimėtantys sparneliai ir kitos vabzdžių dalys.
Kruopštus namų valymas yra padės išvengti kenkėjų. Jei aptinkate kai kurių kenkėjų požymių, imkitės priemonių juos pašalinti.