Kraujo krešulys kojoje paprastai žinomas kaip GVT, kitaip giliųjų venų trombozė. Krešulys sulėtina kraujavimą, kai susižeidžiate. Paprastai jis ištirpsta gyjant. Bet jei neištirps, jis gali įstrigti arba užkimšti kraujagyslę.
Sustiprėjęs kojų skausmas lenkiant pėdą arba odos spalvos pasikeitimas yra du mažiau pastebimi kraujo krešulio požymiai. Kraujo krešulio simptomai kojoje atsiranda, kai jis blokuoja kraujotaką venoje, kurioje jis susidarė, rašo express.co.uk.
Sveikame kūne kraujas teka venomis į širdį. Tačiau, kai susidaro krešulys, kraujas negali pro jį pratekėti, todėl kojose atsiranda kraujo sankaupa ir koja patinsta.
Kraujo susikaupimas ir patinimas iš esmės reiškia, kad spaudimas venose yra didesnis ir jis veikia kojų audinius. Štai kodėl kraujo krešulio simptomai kojoje yra skausmas, ypač bandant sulenkti pėdą.
Odos spalvos pokyčiai
Jei krešulys užkemša rankų ar kojų venas, jos įgauna melsvą ar rausvą atspalvį. Po to oda taip pat gali pakisti dėl kraujagyslių pažeidimo. Plaučių embolijos atveju oda tampa blyški, melsva ir drėgna.
Kiti kraujo krešulio simptomai:
- Patinimas
- Skausmas
- Paraudimas
- Šiltesnė oda
- Pakitusi odos spalva
Jei įtariate kraujo krešulį, kvieskite greitąją pagalbą, nes jūsų gyvybei gresia pavojus. Viena iš pavojingiausių kraujo krešulių sukeltų būklių yra plaučių embolija, kuriai būtina neatidėliotina medicinos pagalba.
Jei pastebėjote, kad žmogus sunkiai kvėpuoja ar nualpo, turite skubiai kviesti medikus arba vežti į priėmimo skyrių. Trečdalis plaučių embolijos atvejų gali būti mirtini, todėl delsti negalima nė sekundės.
Didesnė GVT tikimybė yra, jei:
esate virš 60
turite viršsvorio
rūkote
vartojate kontraceptikus ar taikoma pakaitinė hormonų terapija
sergate vėžiu ar širdies nepakankamumu
turite varikozines venas.