Praėjus vos keletui mėnesių po to, kai buvo atšauktas paskutinis tokio tipo draudimas, Šiaurės Korėjos moterys vėl neteko teisės, važiuoti dviračiais, skelbia naujienų tinklapis Dailynk.com.
Kaip korėjiečių portalui patvirtino Šaltinis Hoiriejonge, šiaurinėje Hamkyjungo provincijoje, naudotis dviračiais praėjusiais metais moterims buvo leista, tačiau nuo sausio 10 d. įsigaliojo naujas draudimas. Anot jo, kitą dieną po šio sprendimo įsigaliojimo patruliuoti į gatves išėjo vietiniai žmonių saugumo pareigūnai.
Neįvardintas šaltinis taip pasakojo, kad moterims buvo ne tik uždrausta važinėti dviračiais, bet ir važiuoti gale kaip keleivėms. Taip pat buvo nustatyti svorio apribojimai dviračiu vežamam bagažui.
„Prieš tai, kai buvo atšauktas praėjusiais metais galiojęs draudimas, jei moteris buvo pagaunama gatvėje važiuojanti dviračių, jai buvo skiriama piniginė bauda, tačiau ne didesnė nei 5000 vonų (100 litų). Dabar jie iškart konfiskuoja dviratį, o tai kelia nusivylimą visuomenės gretose“, − pridūrė šaltinis.
Kaip pažymėjo anonimu norėjęs likti pašnekovas, jei draudimas bus taikomas taip pat plačiai kaip praėjusiais metais ir galios taip pat ilgai, jis turės žalingą poveikį Šiaurės Korėjos ekonomikos funkcionavimui. Dviračiai tapo kritiškai svarbiu faktoriumi plečiant komerciją, per paskutinius dešimt-penkiolika metų daugeliu atvejų lėmę išlikimą, o šios tendencijos priešakyje – būtent moterys.
„Šiaurės Korėjoje dviračiai yra būtinybė, - aiškino šaltinis. – Žmonės neturi automobilių, motociklų ar kitų transporto priemonių. Dviračiai yra labai naudingi, moterys gali ne tik važiuoti į prekyvietes ir iš jų, bet ir pavežėt vaikus arba vežti iki 50 ar 60 kg sveriančius krovinius.“
„Idant nebūtų sučiuptos moterys važinėdavo rytais, − prisimena Dailynk.com pašnekovas. – Kalmarų gaudymo sezono metu moterys netgi naudojo dviračius nugabenti laimikį į toliau nuo jūros esančius regionus.“
Kalbama, kad po to, kai avarijoje Pjongjange žuvo aukšto pareigūno dukra, Kim Jong Ilas iš pradžių ketino uždrausti dviračius paskutiniame praėjusio amžiaus dešimtmetyje. Šiaurės Korėjos nacionalinė žiniasklaida pateisino tokį draudimą, teigdama, kad dviračiu važiuojančios moters įvaizdi prieštarauja socialistų moralės normoms.