Autorius prisipažįsta, kad korėjiečių kalbos nemoka, todėl daugumą interviu jis atliko su vertėjo pagalba, kuris prašė neminėti jo vardo. Tačiau tyrimo tai neturėtų iškraipyti – metamfetamino yra visur, tačiau mažai tokių vietų, kurios taip tiktų jam kaip Šiaurės Korėja.
Chemikalus, būtinus jo gamybai, galima nesunkiai rasti netgi tokioje izoliuotoje šalyje, kaip Šiaurės Korėja. Be to, metamfetaminas užmuša alkį, todėl šis narkotikas tampa idealiu narkotiku šiais valstybei, kurios gyventojai kenčia nuo maisto trūkumo.
Nepamirškime ir to, kad šalyje daug darbo neturinčių mokslininkų (chemikų, fizikų), kurie turi galimybę dieną ir naktį tūnoti pusiau apleistose laboratorijose, kurių daugybė yra kalnuotose vietovėse vidiniuose šalies rajonuose, ir tobulinti savo chemines formules.
„Foreign Policy“ duomenimis, vidinėje Šiaurės Korėjos rinkoje metamfetaminas atsirado antroje dešimto dešimtmečio pusėje. Autorius sieja tai su tuo metu prasidėjusiu viską naikinančiu badu, dėl kurio mirė apie 5 proc. šalies populiacijos.
„Netekę darbo mokslininkai pradėjo ieškoti naujų būdų užsidirbti ir išmaitinti šeimas. Turėdami prieigą prie cheminių reaktyvų, jie galėjo panaudoti likusias gamyklas narkotiko gamybai. Gali būti, kad jie rinkosi gamyklas, pasimetusias kalnuotoje Šiaurės Korėjos gilumoje, o galbūt Šiaurės Korėjos valdžia nežinojo apie būdingą aitrų kvapą, kuris išsiskiria metamfetamino „virimo“ metu. Tačiau labiausiai tikėtina, kad šalies valdžia pati buvo susijusi su narkotikų gamyba.
Pirmąja užsienio rinka prekybai tapo Kinija, tačiau didžioji metamfetamino dalis suvartojama šalies viduje – tai yra tinkamiausias būdas pabėgti nuo realybės.
Buvęs kontrabandininkas, pabėgęs iš Šiaurės Korėjos 2009 metais, papasakojo I. Stone Fisheriui savo istoriją: esą kai 2003 metais Kim Jong Ilą pasiekė informacija apie narkotiko gamyba, jis rado verslo organizatorius ir iš pradžių norėjo juos pasodinti į koncentracijos stovyklą, bet vėliau atleido, nes suvokė, kad tokiu būdu sunaikintų Šiaurės Korėjos chemijos atšaką ir prarastų naudingą įrankį.
Metamfetaminą esą buvo liepta vadinti „stipriu antibiotiku“. Autorius tvirtinta turįs duomenų, kad Šiaurės Korėjoje metamfetaminą iš tiesų naudoja ir kaip vaistą, netgi nuo galvos skausmo.
Praeitą dešimtmetį situacija tapo nekontroliuojama. 2013 metų balandį „The Wall Street Journal“ pranešė, kad šiauriniuose šalies rajonuose vos ne kiekvienas suaugęs žmogus ne kartą bandęs metamfetaminą, ir nuo 40 iki 50 proc. turi sunkios formos priklausomybę. Vyriausybė pabandė įvesti tvarką, bet nesėkmingai: pastaraisiais metais narkotiko gamyba persikėlė iš apleistų gamyklų į slaptas laboratorijas ir namų virtuves.