Vis dėlto vyras nepraranda vilties ir tikisi geriausio – kad vieną dieną vėl galės matyti dienos šviesą, nors tam ir reikalinga didelė pinigų suma.
Netikėtas straipsnis įžiebė viltį
Armandas atskleidžia, kad nuo vaikystės, 11 metų, serga 1 tipo diabetu ir ši liga jį lydi jau 24 metus. „Teigiama, kad neva tai yra to pasekmė“, – dalijasi Armandas, kalbėdamas apie savo regėjimo praradimą.
Pasak Armando, medikai patys nesupranta situacijos ir negali jam aiškiai papasakoti: „Jie tik žiūri vienas į kitą ir mėtosi, nieko negali atsakyti“.
Visgi 2023 m. lapkritį Armandas aptiko straipsnį apie tai, kad amerikiečiai pirmieji pasaulyje transplantavo donoro akį. Tai paskatino jį pradėti giliau ieškoti informacijos ir galimų sprendimų.
Jo teigimu, nors transplantacija buvo atlikta 2023 m. gegužę, amerikiečiai laukė pusę metų, kad įsitikintų, kaip akis reaguoja ir funkcionuoja.
„Akis po pusės metų ir toliau gerai funkcionavo. Pasirodo, kad straipsnyje tikrai yra tos tiesos, ir žiūriu, kad yra galimybė susitvarkyti [akis] – tai yra sutvarkoma. Bandau kažką daryti“, – optimistiškai sako vyras.
Armandas rinko informaciją, manydamas, kad ir jam reikėtų atlikti panašią procedūrą, todėl susirado gydytoją-oftalmologę, kuri jam pasakė, kad tokia problema yra nebe naujiena ir tai gali būti sutvarkoma.
„Ji mane nudžiugino, todėl pradėjau ieškoti galimybių. Radau, tačiau mano kišenė nesugebės atlaikyti tokių išlaidų, nes neturiu valstybės amerikietiško sveikatos draudimo, o ten kainos itin aukštos. Norėtųsi bent jau susirinkti 20 tūkst. eurų, nes turint tokią sumą būtų galima pradėti skambinti ir registruotis. Bandome ieškotis ir siekti šio progresinio įvykio“, – su viltimi kalba jis.
Vieną rytą nubudęs nebematė
Vyras pasakoja, kad iš pradžių su rega viskas buvo gerai ir problemų su akimis nebuvo. Tačiau situacija pradėjo keistis 2017 metais, kai gydytojai pastebėjo akių ataugas ir pradėjo atlikti lazerines procedūras, kad pašalintų jas.
„Pusantrų metų lazeriu pašaudė ataugas ir liepė nešioti akinius, o po akinių uždėjimo pradėjau jausti, kad silpniau matau“, – prisimena jis.
Visgi po šių procedūrų Armando regėjimas pradėjo dar labiau prastėti: „Taip silpo, kol praktiškai nebesimatė.“
Galutinis apakimas įvyko staiga: „Dar kažkiek matėsi, užmiegu, atsikeliu – tamsu. Tiek, kad tas tamsumas niekada ir nedingo.“
Galiausiai 2021 m. birželio 13 d. jis visiškai neteko regėjimo. Armandas pasakoja, kad po staigaus regėjimo praradimo jis suprato, jog situacija yra rimta, tačiau nesitikėjo, kad viskas įvyks taip greitai. Jis lankėsi pas medikus, kurie jam patvirtino, kad regėjimo atkurti nebegalima.
„Deja, čia yra netiksliai gydytojų pateikta, nes 2021 m. birželio 13 d. apakau, vėliau norėjau susirasti pažinčių, kurie turi panašių problemų, nes greičiau ieškotis nei vienam, nes aš nieko nežinojau ir nemokėjau. Nepavyko surasti, bet sužinojau, kad yra žmonių, kurie nori būti akli – gauna iš valstybės neįgalumo pašalpas ir iš to pragyvena, jiems taip gerai, jie yra laimingi“, – pasakoja jis.
Siunčia prašymą
Armandas dalijasi, kad ėmė ieškoti būdų atkurti savo regėjimą ir atrado Filatovo institutą, esantį Odesoje, Ukrainoje, todėl nedelsdamas nusprendė vykti ten.
„Prieš tai buvau nuvykęs į Kauną, nes stipriai skaudėjo akis. Atrodė lyg žvyro pripiltos, bet gydytojai man paaiškino, kad akys įtrūkinėję ir vaistai nebepadės, taip pat buvo diagnozuota glaukoma, todėl reikėjo implantuoti dirbtinius implantus“, – skaudžiais išgyvenimais dalijasi jis.
Armandas išvyko į Filatovo institutą 2022 m. spalio-lapkričio mėnesiais, kur gydytoja apžiūrėjo jo akis ir patvirtino, kad jos yra pažeistos.
„Plastikos chirurgas pasakė, kad šiuo klausimu yra smarkiai dirbama, bet šią dieną negali niekuo padėti“, – teigia Armandas. Nepaisant to, jam buvo atliktos tam tikros procedūros ir sutvarkyta tai, kas buvo įmanoma.
Vyras atskleidė, kaip jam sekasi bendrauti su kitais, esant neregiui: „Yra žmogus iš vertimo biuro, būtent ji, moteris, už mane rašinėja. Stengiuosi pats naudotis įgarsinimo programa, bet kai nematai, labai daug gramatinių klaidų. Tačiau šiaip parašau, ką reikia.“
Jis išreiškia dėkingumą visiems, kurie jį palaiko, ir pabrėžia, kad svarbiausia yra tai, jog žmonės nori prisidėti.
„Esu ir būsiu dėkingas tiems, kurie padeda, nesvarbu, kas, kur ir kaip. Kiekvienam pinigų suma yra svarbi, tačiau man ne piniguose esmė, o tai, kad žmonės nori prisidėti, stengiasi, teikia vilties ir palaiko. Tai yra svarbiausia“, – pabrėžia vyras.
Armandas optimistiškai žvelgia į ateitį ir sako: „Esu tikras, kad viskas bus gerai, jei pavyks surinkti reikiamą sumą. O jei nepavyks, grąžinsiu pinigus į sąskaitą. Toliau stebėsime situaciją, kaip ir kada vyks procesai. Svarbiausia – nepasiduoti, nes gyvenime viskas yra įmanoma, o šiuolaikinės technologijos yra įspūdingos.“
Norėdami prisidėti prie Armando kelionės, atgaunant regėjimą, aukoti galite į asmeninę Armando banko sąskaitą:
Armandas Belieka
LT387300010170638668
Swedbank
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!