• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Aplinkos ministerijos parengtą Strateginį atliekų tvarkymo planą kritikuojanti Seimo narė Vilma Martinkaitienė piktinasi, kad jame numatyta dalį atliekų deginti, o esą atliekų rūšiavimo problemos nesprendžiamos. Oponentai teigia, kad taip sakydama parlamentarė vėl gali įsipainioti į viešųjų ir privačių interesų konfliktą, rašo lrt.lt

REKLAMA
REKLAMA

Prieš porą metų Seimo Etikos ir procedūrų komisija V. Martinkaitienei rekomendavo nusišalinti rengiant, svarstant, ar priimant sprendimus, susijusius su atliekų tvarkymu.

REKLAMA

Seimo Etikos ir procedūrų komisija yra nustačiusi, kad V. Martinkaitienė prieš porą metų supainiojo viešuosius ir privačius interesus, kai vyko į užsienį domėtis Lietuvoje verslo interesų turinčios bendrovės patirtimi tvarkant atliekas.

Jai rekomenduota nusišalinti rengiant svarstant ar priimant sprendimus, kurie gali sukelti interesų konfliktą.

REKLAMA
REKLAMA

„Jeigu nepasikeitė Seimo narės šeimos verslo sritis, tai ji turi laikytis šios rekomendacijos, ji turi laikytis, kuri galioja visai kadencijai. Statutas reikalauja, kad jeigu yra abejonių, geriau jų išvengti nedalyvaujant“, – „Panoramai“ teigia Algirdas Monkevičius, Seimo Etikos ir procedūrų komisijos narys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Seimo narė tikina, kad jai svarbiausia laikytis ne komisijos rekomendacijų, o Konstitucijos, kuri sako, kad Seimo nariui niekas negali nurodyti, kaip balsuoti ar nebalsuoti.

„Visuomenė mato, ar atliekų deginimas yra pavojingas šaliai, ar ekonomiškai naudingas, ar ne. Ir ar reikia ginti tokią poziciją, ar ne. Tegu kiekvienas sprendžia pats“, – atkerta V. Martinkaitienė.

REKLAMA

Pasak jos, jei Vyriausybė patvirtins strategiją numatančią ir atliekų deginimą, ji neatmeta galimybės skųstis Tarptautiniam teisingumo teismui.

Nauja atliekų tvarkymo strategija iki 2013 m. numato, kaip atliekos bus perdirbamos ir šalinamos – vežamos į sąvartynus, taip pat deginamos. Anot specialistų, ėmus deginti atliekas, sumažėtų jų surinkėjų ir perdirbėjų pelnas.

Aplinkos ministerijos duomenimis, dabar dalį atliekų, netinkančių perdirbimui, degina Vokietija, Danija bei nemažai kitų Europos Sąjungos šalių. Nuo kitų metų ES įsigalios griežtesni negu dabar reikalavimai įmonėms, deginančios atliekas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų