• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad nėra pateisinimo ledo šokėjų Margaritos Drobiazko ir Povilo Vanago pasirodymui Sočyje ir pritartų, jog iš jų būti atimti apdovanojimai.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad nėra pateisinimo ledo šokėjų Margaritos Drobiazko ir Povilo Vanago pasirodymui Sočyje ir pritartų, jog iš jų būti atimti apdovanojimai.

REKLAMA

Parlamento vadovė taip pat įsitikinusi, kad reaguodami parlamentarai artimiausiu metu registruos pataisas, kurios tokiais atvejais spręstų dėl pilietybės atėmimo, tik tikisi, kad tai bus platesnis reglamentavimas, o ne orientuotas į vieną konkretų atvejį.

„Aš negaliu pateisinti tokio sprendimo, manau, jam nėra pateisinimo, moraliai jo neįmanoma nei suprasti, nei kitaip racionalizuoti. Manau, kad klausimas dėl valstybinio apdovanojomo, kai sportininkai pasirodo renginyje ir gauna apmokėjimą iš Rusijos biudžeto, jis tampa pakankamai aiškus. Deja, reikia apgailestauti, bet kai kurie veiksmai nubraukia praeities pasiekimus“, – trečiadienį interviu Žinių radijui sakė V. Čmilytė-Nielsen.

„Šiandien, kai greitai pusmetį kasdien vyksta karas Ukrainoje, Rusijos kruvina agresija, kalbėti apie tai, kad pramogos ar sportas yra atskiri nuo politikos, yra neteisinga ir tiesiog ciniška. Mes žinome, kaip Rusija naudoja kiekvieną pasirodymą, kiekvieną medalį, kiekvieną sportinę pergalę savo propagandos naudai. Tapti tokios propagandos aktyviais dalyviais yra visiškai nepateisinama“, – kalbėjo parlamento vadovė.

REKLAMA
REKLAMA

Seimo pirmininkė pabrėžė, kad šiuo metu nėra teisinęs galimybės atimti iš M. Drobiazko jai suteiktos Lietuvos pilietybės, bet ji neabejojo, kad Seime artimiausiu metu bus registruotos tokios iniciatyvos.

REKLAMA

„Kai yra klausimas dėl pilietybės atėmimo, šiandien mes neturime tokios įstatyminės bazės. Aš esu įsitikinusi, kad artimiausiu metu bus tokios iniciatyvos, ir mano noras būtų tik toks – tikiuosi, kad tai nebus vien į šią konkrečią situaciją orientuotas įstatymas, bet kad mes numatysime, kaip reikėtų elgtis tokiais atvejais, kokie turėtų būti kriterijai pilietybės atėmimo. Negalime atmesti, kad bus atvejų, kai reikės svarstyti ir tokius sprendimus“, – sakė parlamento vadovė.

REKLAMA
REKLAMA

Prezidentūra BNS yra patvirtinusi, kad spręs dėl ledo šokėjams M. Drobiazko ir P. Vanagui įteiktų Lietuvos valstybės apdovanojimų, jei šie dalyvaus pasirodyme Rusijos mieste Sočyje.

„Jei minėti buvę Lietuvos sportininkai, Gedimino ordino kavalieriai, iš tikrųjų dalyvaus komerciniame renginyje Rusijoje, kuri jau šeštą mėnesį tęsia žiaurų naikinimo karą prieš Ukrainą, atsiras pagrindas svarstyti, ar jų veikla nežemina apdovanotųjų Lietuvos Respublikos ordinu vardo“, – BNS pirmadienį sakė prezidento atstovas spaudai Ridas Jasiulionis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

M. Drobiazko ir P. Vanagas 2000 metais yra apdovanoti Gedimino ordino Riterio kryžiais. Pagal įstatymą, valstybės apdovanojimai gali būti atimti, jeigu apdovanotųjų veika žemina apdovanotojo vardą.

Praėjusią savaitę Lietuvoje rezonansą sukėlė buvusios rusų ledo šokėjos Tatjanos Navkos pranešimas socialiniuose tinkluose, kad rugpjūčio 9 dieną Sočio arenoje bus rodomas jos projektas „Gulbių ežeras“, ir jame, be kitų, dalyvaus P. Vanagas ir M. Drobiazko.

T. Navka yra Rusijos prezidento atstovo Dmitrijaus Peskovo žmona.

M. Drobiazko ir P. Vanagas gyvena Rusijoje, vasario pabaigoje pradėjusiai invaziją į Ukrainą.

Ta pati tema nuo ryto iki vakaro........Ar nera kitų problemų del infliacijos brangstancio maisto,degalu akcizų ir tt
Šokis ,tauta ir politika tai skirtingi dalykai.Sportas ir menas tai ne politika
Pagaliau dirbti,o neatostogauti,kada bus sprendžiamos antiinfliacines priemonės,kodėl Lietuvoj elektra 100 kartų brangesnė nei Švedijoje?kaip sprendžiami Perlo,Kaliningrado tranzito,gynybos ir tt klausimai?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų