Paklaustas, kaip galima būtų taisyti padėtį, politikas atsakė tiesiai: „Nematau išeities. Dabartinė užsienio politikos valdžia nieko doro nepasakys, signalų nepasiųs“.
„Valdžios drąsa atsiliepia paprastiems žmonėms. Juk būtent jie mokės už tą drąsą, kuri visai nemaišytų, jei neišsišoktume pirmieji visada. Juk galėtume palaukti, kol visos Europos Sąjungos (ES) arba NATO valstybės išsakytų savo nuomonę, - kalbėjo B. Bradauskas. - Visada galėtume prisidėti su savo pareiškimais,o dabar visada esame pirmieji. Nė viena valstybė neatšaukė ambasadoriaus, mes atšaukėme“.
Seimo nario teigimu, svarbiausia yra tai, kad niekas Lietuvos neklauso. „Kodėl visada pirmieji šokame į šaltą vandenį? Vykdėme ir vykdysime ES politiką, NATO politiką vykdėme ir vykdysime. Kito kelio nėra, alternatyvos mums ir nereikia, - šypsojosi B. Bradauskas. - Tik mums šiek tiek reikia išlaikymo, sugebėjimo progomis patylėti. Nes vienas žmogus, kuris pagal Konstituciją yra atsakingas už užsienio politiką, pasipuikuoja, o moka visi“.
Politikas labai paprastai paaiškino, kodėl į kovą su Rusija kyla konservatoriai. „Jų elektoratas – tai žmonės, kurie buvo tremtyje ir panašiai. Jie yra nepelnytai nusiteikę visų rusų atžvilgiu neigiamai. Juk Rusijoje taip pat yra puikių demokratinių jėgų, kurios mums kažkada padėjo atgauti nepriklausomybę. Labai daug yra gerų rusų, ne visi yra „stalinistai“, - kalbėjo B. Bradauskas. - Pagrindinė masė – geri žmonės, kurie labai įsižeidžia, kai Rusija yra minima negatyviai. Tai blogina santykius. To nereikėtų“.
B. Bradauskas pasidalijo savo patirtimi: „Kai susitinki rusus užsienyje jų pirmas klausimas būna „Kodėl lietuviai taip nemėgsta rusų?“
„Tokį esame susikūrę įvaizdį. Konservatoriams tai padeda išlaikyti savo elektoratą. Tai yra jų duona, - kalbėjo B. Bradauskas. - Koks receptas? Reikia truputį patylėti, bet ir nepulti atsiprašinėti, tai būti nonsensas. Gal prabėgus kažkiek laiko ir užsimirštų visi šie reikalai“.
Nesąmone B. Bradauskas pavadino ir kalbas apie galimą Rusijos norą okupuoti Lietuvą. „Pagal visus NATO kanonus aljansas turi ginti Lietuvą bei kitas šalis. Jeigu rusai pultų Lietuvą prasidėtų trečias pasaulinis karas. Nemanau, kad tai yra įmanoma, tačiau nemanau, kad JAV taip lengvai sutiktų su Rusija dėl Lietuvos kaip sutarė dėl Krymo. Ten yra visai kitokia situacija, tasai Krymas yra buvęs Rusijos, o Lietuva yra visai kitas dalykas“, - sakė B. Bradauskas.
Jis pabrėžė,kad Lietuvoje gyvena tik 8 proc. rusų tautybės žmonių. „Didesnis pavojus kyla Estijai ir Latvijai, kur rusų tautybės žmonių yra kur kas daugiau“, - teigė B. Bradauskas.