• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas trečiadienį be ilgų svarstymų vienbalsiai pritarė Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) 2008 metų veiklos ataskaitai. Pasak Seimo komiteto narių, LRT ataskaitai pritarta pirmą kartą per penkerius metus.

REKLAMA
REKLAMA

Visuomeninio transliuotojo veiklos ataskaitą pateikęs LRT tarybos pirmininkas Gediminas Ilgūnas teigia, kad LRT taryba visada pabrėžė, jog visuomeninis transliuotojas turi pateikti aukštesnio negu vidutinio žiūrovo skonis lygio laidas, o ne lenktyniauti su komerciniais kanalais pataikaujant masiniam skoniui.

REKLAMA

LRT šiuo metu turi tris televizijos kanalus ir tris radijo kanalus bei interneto svetainę, tačiau susiduria su rimtomis finansinėmis problemomis dalyvaudama ginče su taip pat valstybei priklausančiu Lietuvos radijo ir televizijos centru, kuriam yra įsiskolinusi už programų transliavimą.

Pasak G. Ilgūno, 2007 m. LRT turėjo apie 3 mln. litų pelno, o 2008 m. patyrė apie 6,5 mln. litų nuostolį, nors pernai bendras LRT biudžetas siekė 91 mln. litų, iš jų 53 mln. litų buvo valstybės asignavimai. Tarybos pirmininko teigimu, dabartinio valstybės finansavimo neužtenka LRT programai vykdyti - finansinės visuomeninio transliuotojo problemos šiais metais didėja, nors jos prasidėjo jau pernai.

REKLAMA
REKLAMA

"LRT finansavime nusiritome dešimčia metų atgal - visada buvome mažiausiai finansuojamas visuomeninis transliuotojas Europos Sąjungoje, net estų transliuotojas gauna keturiskart daugiau valstybės lėšų", - teigė tarybos pirmininkas, pripažinęs, kad Lietuvos nacionalinis transliuotojas dirba toli gražu ne tobulai, tačiau pastebimi ryškūs poslinkiai į teigiamą pusę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pritardami LRT 2008 metų veiklos ataskaitai Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto nariai vieningai sutarė, kad pirmą kartą per penkerius metus LRT vadovai atvirai ir nieko neslėpdami pateikė ūkinę ir komercinę veiklos ataskaitą, kuri ankstesnių vadovų buvo įvardijama kaip "komercinė paslaptis".

Seimo komitetas nutarė kreiptis į Vyriausybės strateginį komitetą dėl itin aktualios LRT įsiskolinimų Radijo ir televizijos centrui problemos, taip pat dėl LRT pelno mokesčio lengvatų ir valstybės asignavimų skyrimo visuomeniniam transliuotojui pagal realius poreikius jo misijai tinkamai įgyvendinti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų