Konstitucinis teismas, pernai nagrinėjęs buvusio kanclerio Gintauto Vilkelio atleidimą iš pareigų, konstatavo, kad Seimo statute turi būti nustatyti „aiškūs reikalavimai pretendentui į Seimo kanclerius, aiški, nedviprasmiška jo atleidimo iš pareigų tvarka“.
Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) pirmininkas socialdemokratas Julius Sabatauskas teigė, kad komitetas jokių kanclerio skyrimo tvarkos pokyčių projektų nesvarstė. Politikas prasitarė girdėjęs panašių sumanymų turint Seimo valdybą.
„Žinoma, gal ir neblogai, kai Seimo kancleris skiriamas konkursu. Tačiau vargu ar tai realu įgyvendinti, nes pats Seimas – politinė institucija. Kanceliarija jam padeda vykdyti funkcijas, todėl kanclerio santykiai su politikais neišvengiami“, - sakė J. Sabatauskas.
TTK vicepirmininko konservatoriaus Stasio Šedbaro nuomone, priimtiniausias būdas Seimo kanclerį pasirinkti skelbiant konkursą. Jis priminė, kad nuo praėjusios kadencijos TTK stalčiuose gulanti nauja Seimo statuto redakcija kaip tik ir numatė konkursinę kanclerio skyrimo tvarką.
Seimo nutarimas dėl. J.Mileriaus atleidimo įsigalios lapkričio 5 dieną.
Pagal įstatymus, Seimo kanclerį parlamento vadovo teikimu 5 metams skiria Seimas.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.