• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naujausiais rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ atliktos apklausos duomenimis, net trys ketvirtadaliai (75 proc.) Lietuvos gyventojų pritaria, kad Lietuvoje turėtų būti sudaryta galimybė rinkimuose balsuoti internetu. Pilietinių iniciatyvų centras kviečia visuomenės ir valdžios atstovus aktyviam dialogui dėl elektroninio balsavimo įteisinimo bei ketina kreiptis į Seimą prašant svarstyti šį klausimą.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak Pilietinių iniciatyvų centro direktoriaus Girvydo Duoblio, rinkėjų aktyvumas rinkimuose aiškiai parodo, kad Lietuvos piliečiai gana pasyviai įsitraukia į pilietinius ir politinius procesus. G. Duoblio teigimu, reikalingi nauji sprendimai, kurie padėtų  sustiprinti Lietuvos žmonių dalyvavimą demokratiniuose procesuose.

REKLAMA

Elektroninis balsavimas atveria galimybę įsitraukti į demokratinius procesus didesniam skaičiui Lietuvos piliečių, o aktyvesnis dalyvavimas valstybės valdyme stiprintų demokratijos kokybę. Kviečiame visuomenę, visas nevyriausybines organizacijas, Seimo, Vyriausybės ir kitų atsakingų valdžios institucijų atstovus pradėti dialogą dėl internetinio balsavimo įteisinimo Lietuvoje. Manome, kad šios kadencijos Seimo nariai gali įrodyti, jog jie vertina demokratiją ir gerbia Lietuvos žmonių valią“, –  sakė G. Duoblys.

REKLAMA
REKLAMA

Kompanijos „Baltijos tyrimai“ vadovės Dr. Rasos Ališauskienės teigimu, naujausios apklausos duomenys parodė, kad daugiau nei pusė (56 proc.) apklaustų gyventojų mano, jog galimybė rinkimuose balsuoti internetu paskatintų didesnį rinkėjų aktyvumą.

Didesnė dalis (47 proc.) Lietuvos rinkėjų, jei būtų galimybė Seimo rinkimuose balsuoti internetu, pasirinktų balsavimą internetu, o balsavimą rinkimų apylinkėje rinktųsi 37 proc.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak R. Ališauskienės, elektroninio balsavimo įteisinimas būtų itin didelis postūmis dalyvauti rinkimuose žmonėms, kurie niekada nedalyvavo jokiuose rinkimuose ar balsavo tik vieną kartą - net šeši iš dešimties (59 proc.) tokių pasyvių rinkėjų  pritaria galimybei balsuoti  internetu, o dar 20 proc. tokiam sprendimui greičiau pritartų, nei nepritartų.

„Dar iškalbingesni yra kiti skaičiai – net 67 proc. tokių pasyvių ar iki šiol į rinkimus neinančių gyventojų atsakė, kad jei būsimuose Seimo rinkimuose būtų galimybė balsuoti internetu, tai jie patys ja pasinaudotų, o dabartine balsavimo tvarka nepasinaudotų nė vienas iš tokių respondentų“, – teigė R. Ališauskienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų