elektroninis balsavimas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „elektroninis balsavimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „elektroninis balsavimas“.

Covid-19 privertė imtis pokyčių Seimo rinkimuose

Dėl koronaviruso grėsmės šiųmečiai Seimo rinkimai bus kiek kitokie nei praėję. Parlamentarai pritarė, kad šiemet išankstinis balsavimas vyktų dvigubai ilgiau nei įprastai, taip pat būtų įkurta daugiau balsavimo vietų. Be to, užsienyje gyvenantys lietuviai galės balsuoti elektroniniu būdu. Seimas penktadienį palaimino pataisas, kuriomis numatoma šalyje esant ekstremaliai situacijai dviem dienomis prailginti balsavimą iš anksto ir įrengti daugiau balsavimo vietų Seimo rinkimuose.

Prezidentės patarėjas: elektroninio balsavimo šalininkai turėtų susimąstyti

Nesklandumai skaičiuojant Seimo rinkimų pirmojo turo balsus turėtų paskatinti susimąstyti elektroninio balsavimo šalininkus, sako prezidentės patarėjas Mindaugas Lingė. „Čia turbūt yra rimtas momentas susimąstyti didelio entuziazmo šalininkams, kurie trokšta elektroninio balsavimo“, – Žinių radijui antradienį sakė jis. Pasak prezidentės patarėjo, rinkimų sistema turėtų veikti sklandžiai, kad visuomenei nekiltų abejonių dėl skaidrumo ir rezultatų tikrumo.
Aktualijos 2016-10-11

Vyriausybė iš esmės sutarė dėl balsavimo internetu sistemos kūrimo

Vyriausybė pasitarime pirmadienį iš esmės sutarė dėl projekto, kuris reglamentuotų balsavimo internetu sistemos sukūrimą ir įgyvendinimą. „Kadangi visi pritarė, trečiadienį bus teikiama Vyriausybės posėdžiui ir tikiuosi, kad trečiadienį Vyriausybė posėdžiui pritarus galima bus teikti Seimui“, - žurnalistams po pasitarimo sakė teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

Elektroninį balsavimą siūloma išbandyti užsienio lietuviams

Jei Seimas priimtų sprendimus dėl elektroninio balsavimo įteisinimo, būtų tikslinga tokį balsavimo būdą išbandyti pirmiausia balsuojant užsienyje, sako Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė.

Išankstiniam balsavimui ketinama įvesti elektroninius terminalus

Ketvirtadienį Seime žengtas žingsnis per parlamento rinkimus balsuojant iš anksto įteisinti elektroninį balsavimą terminaluose, kurie stovėtų savivaldybėse. Už Teisingumo ministerijos pateiktą projektą buvo 42 Seimo nariai, prieš vienas, susilaikė 20. Toliau projektą svarstys Seimo komitetai. Pasak teisingumo ministro socialdemokrato Juozo Bernatonio, tokie terminalai naudojami kai kuriose užsienio šalyse.
Aktualijos 2015-10-15

Vyriausybė pritarė išankstiniam elektroniniam balsavimui

  Vyriausybė posėdyje trečiadienį pritarė pataisoms, kad išankstinis balsavimas per Seimo rinkimus ir referendumus būtų vykdomas per elektroninio balsavimo terminalus.   Toliau pataisas turėtų svarstyti Seimas. „Čia siūloma priemonė, kuri vartojama kitose šalyse, tai nėra internetinis balsavimas, nereikėtų painioti, tai yra būtent elektroninis terminalas“, - posėdyje sakė teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

Skeptikai: jei negalime apsaugoti savo kibernetinės erdvės, apie kokį elektroninį balsavimą galime kalbėti?

Dauguma lietuvių norėtų balsuoti internetu, atskleidė naujausia apklausa. Šią idėją siūlantys socialdemokratai tikisi, kad jau per artimiausius Seimo rinkimus žmonėms nebereikės eiti prie balsadėžių. Tačiau balsavimą internetu skeptiškai vertina ne tik dalis opozicijos, bet ir koalicijos partneriai. Tuo metu kibernetinio saugumo ekspertai perspėja: Lietuva vis dar negeba net pasitikrinti savo kibernetinio saugumo lygio, tad kalbėti apie balsavimą internetu – per anksti.
Aktualijos 2015-07-15

Žingsnis link naujoviškos rinkimų eros: ar Seimas išdrįs įteisinti elektroninį balsavimą?

Seimo komitetams nepritarus siūlymams dėl balsavimo internetu įteisinimo, Teisingumo ministerija parengė naujas pataisas, kuriomis esą būtų „visapusiškai pasirengta balsavimui internetu Lietuvoje ir sudarytos prielaidos naujos balsavimo formos įteisinimui“. Ministerija nurodo, kad naujos pataisos sudarytų įstatyminį pagrindą steigti balsavimo internetu informacinę sistemą ir ją testuoti.

Vyriausybėje svarstytas piliečių elektroninio balsavimo įteisinimas

 Šiandien Vyriausybės pasitarime Vyriausybė pritarė Seimo narių teisingumo ministro Juozo Bernatonio ir susisiekimo ministro Rimanto Sinkevičiaus siūlymams įteisinti piliečių balsavimą internetu Prezidento, Seimo, savivaldybių tarybų, Europos Parlamento rinkimų bei referendumų metu. Šie įstatymų projektai Seimui buvo pateikti praėjusių metų lapkričio mėnesį.
Aktualijos 2015-02-09

Seimas vėl ėmėsi pataisų dėl balsavimo internetu

  Seimas ketvirtadienį nedidele balsų persvara vėl ėmėsi siūlymo įteisinti balsavimą internetu per rinkimus bei referendumus. Už atitinkamų pataisų projektų paketą po pateikimo balsavo 50 Seimo narių, prieš buvo 13, susilaikė 31 parlamentaras. Projektus toliau nagrinės Seimo komitetai. Pataisas pasiūlė socialdemokratai teisingumo ministras Juozas Bernatonis ir susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.
Aktualijos 2014-11-06
REKLAMA
REKLAMA

Elektroninis balsavimas – kaip neužrakintos durys

Kompiuterių tinklų specialistas iš Londono Andrius Kasparavičius tikina, kad šiais laikais techninėmis priemonėmis neįmanoma užtikrinti visiško balsų perdavimo ir skaičiavimo saugumo. Jis kelia hipotezę, kad privatumas ir saugumas kol kas yra nesuderinamos sąlygos virtualiojoje erdvėje. – Kodėl nepritariate elektroniniam balsavimui? – „Balsas.lt savaitė“ pasiteiravo A. Kasparavičiaus. – Pirmiausia reikia kalbėti apie balsavimo slaptumo ir rezultatų saugumo užtikrinimą.

Prie Seimo – jaunimo debatai apie elektroninį balsavimą

Antradienio vidurdienį, kepinant saulei ir varginant karščiui, dvi grupės jaunuolių, „apsiginklavę“ garsiakalbiais ir plakatais, Nepriklausomybės aikštėje diskutavo apie elektroninio balsavimo naudą ir pavojus. „Elektroninis balsavimas – pavojus demokratijai!“ – Protestuotojų rankose skelbė didžiulis plakatas. „Ar žinote, kad balsuodami internetu netenkate Konstitucijoje įtvirtintos teisės į slaptą balsavimą?“ – Balsavimo šalininkų per garsiakalbį klausė oponentai.

Spaudos apžvalga: prieš metinę kalbą vėl lekia prezidentės patarėjų galvos

Prezidentūroje, regis, jau įsigalioja taisyklė – prezidentei Daliai Grybauskaitei rengiantis skaityti metinį pranešimą ar jį perskaičius posto netenka kuris nors jos patarėjas. Šiemet, likus trims dienoms iki prezidentės metinio pranešimo pristatymo, pasitraukė Spaudos tarnybos vadovas ir vyriausiasis patarėjas Linas Balsys. D. Grybauskaitės ginklanešiu vadinamas L. Balsys atsistatydinimo pareiškimą pateikė penktadienį, o vakar jau nebedirbo.
titulinis 2011-06-07

Internetinis balsavimas – demokratijos žlugdymas?

Antradienio vidurdienį elektroninio balsavimo įteisinimo šalyje priešininkai prie Seimo rengia protesto akciją. Vakariniame posėdyje parlamentarai ketina svarstyti du internetinį balsavimą įteisinančius įstatymų projektus – Seimo nario, Informacinės visuomenės plėtros komiteto pirmininko Arūno Valinsko teikiamą skubos tvarka dėl balsavimo visiems ir Seimo narių grupės dėl balsavimo užsienio lietuviams.

Seimo bus prašoma įteisinti elektroninį balsavimą

Naujausiais rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ atliktos apklausos duomenimis, net trys ketvirtadaliai (75 proc.) Lietuvos gyventojų pritaria, kad Lietuvoje turėtų būti sudaryta galimybė rinkimuose balsuoti internetu. Pilietinių iniciatyvų centras kviečia visuomenės ir valdžios atstovus aktyviam dialogui dėl elektroninio balsavimo įteisinimo bei ketina kreiptis į Seimą prašant svarstyti šį klausimą.

Mokiniai pirmieji išbandys elektroninį balsavimą

Kitą savaitę vyksiančiuose Lietuvos mokinių parlamento (LMP) rinkimuose mokiniai pirmieji Lietuvoje išbandys elektroninį balsavimą. Kovo 25 dieną rinkdami 6 – ąjį savo parlamentą moksleiviai nusprendė balsuoti ir internetu. Daugiau nei pusė šimto mokyklų, naudojančių „TaMo.lt" arba „manodienynas.lt" elektroninius dienynus, kvies savo mokinius balsuoti už pasirinktą kandidatą internete, prisijungus prie elektroninio dienyno sistemos.
2011-03-17

Kas trukdo įgyvendinti elektroninį balsavimą?

Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis prognozuoja, kad jau šiais metais apie 1 mln. gyventojų turės asmens tapatybės korteles ir dėl to artimiausiu metu bus galima pradėti įgyvendinti elektroninį balsavimą. Pirmąją šių metų savaitę, palyginti su tuo pat metu 2009-aisiais, asmens tapatybės kortelių išėmimas padidėjo 45 proc. Šiuo metu asmens tapatybės korteles su elektroniniu parašu turi apie pusę milijono piliečių.
Į viršų