Parlamentinės Antikorupcijos komisijos vadovu Seimas ketvirtadienį patvirtino partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovą, buvusį Pagėgių merą Kęstą Komskį, jo pavaduotoja – konservatorę Agnę Bilotaitę.
Opozicinė „Tvarkos ir teisingumo“ frakcija anksčiau Antikorupcijos vadovu siūlė Petrą Gražulį, tačiau trečiadienį komitete nepakako balsų jį išrinkti vadovu.
Daugumos parlamentinių frakcijų atstovai BNS ketvirtadienį leido suprasti K. Komskio paskyrimą Antikorupcijos vadovu vertinantys neigiamai.
Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūno pavaduotoja Dalia Teišerskytė sakė, jog toks paskyrimas yra neetiškas.
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų seniūnas Jurgis Razma sakė, jog opoziciniai „tvarkiečiai“ pasiūlę tokią kandidatūrą išreiškia savo požiūrį į kovą su korupcija.
„Aš tokiu atveju neskubėčiau siūlyti asmens, kuris VTEK nutarimu yra įvertintas kaip turėjęs viešųjų ir privačių interesų konfliktą, nes jam bus sudėtinga priekaištauti kitiems dėl interesų konflikto, nes kiekvienas sakys, kad jis pats turi tą nuodėmę. Manau, kad dabar šitai komisijai bus sudėtinga dirbti“, – sakė J. Razma.
Jam pritarė ir socialdemokratas Seimo etikos komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas teigdamas, jog „Tvarka ir teisingumas“ galėjo labiau pagalvoti i šią komisiją skirdama tiek P. Gražulį, tiek K. Komskį.
Liberalcentristas Vytautas Bogušis buvo nuosaikesnis pažymėjęs, jog ši komisija atiteko opozicijai, o ši jau nusprendė kaip norėjo. Jis taip pat pridūrė, jog K. Komskio gerai nepažįsta.
Nieko blogo šioje kandidatūroje neįžvelgė Darbo partijos atstovė Virginija Baltraitienė: „Nematau problemos kad postas atiteko K. Komskiui. Kuo jis skiriasi nuo kitų Seimo narių?“
2006 metais Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) buvo pripažinusi, kad K. Komskis ir jaunesnysis jo brolis Virginijus yra pažeidę Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą.
Tąkart VTEK pradėjo tyrimą Pagėgių verslininkui Gintautui Petrauskui pasiskundus, jog negauna savivaldybės leidimo išplėsti nedidelį viešbutį savo žemėje Pagėgių centre, kadangi verslą turintis K. Komskis esą vengia konkurencijos.
Tuomet žiniasklaida skelbė, kad K. Komskis Pagėgiuose turi dvi kavines, o jo brolis V. Komskis netoli esančiuose Vilkyškiuose – kavinę bei viešbutį. Be to, K. Komskio sūnus Kęstutis Pagėgiuose vadovauja bendrovei „Riklaiva“, kuri taip pat teikia nakvynės bei maitinimo paslaugas.
Pagėgių savivaldybės taryba tuomet nepatvirtino G. Petrausko turimo sklypo detaliojo plano. VTEK atstovas Tomas Čaplinskas aiškino, jog meras aktyviai dalyvavo tarybos komitetų posėdžiuose, kuriuose buvo svarstomas G. Petrausko sklypo planas, nors nebūdamas komitetų narys neturėjo tam teisės, be to, esą K. Komskis ir V. Komskis privalėjo nusišalinti balsuojant.
Per prezidento Rolando Pakso apkaltos skandalą „tvarkietis“ K. Komskis 2003-aisiais buvo apklaustas galimas grėsmes nacionaliniam saugumui tyrusios parlamentinės komisijos.
Pastaroji buvo suformuota gavus Valstybės saugumo departamento (VSD) pažymą apie tuomečio prezidento, partijos „Tvarka ir teisingumas“ (tuomet Liberaldemokratų partijos – BNS) vadovo Rolando Pakso aplinkos neskaidrius ryšius su teisėsaugos akiratin patekusiais asmenimis.
Vienas iš parlamento milijonierių K. Komskis Pagėgių mero pareigas ėjo nuo 2003 metų. Lapkritį jam tapus Seimo nariu ir atsisakius savivaldybės tarybos nario mandato, Pagėgių vadovu išrinktas K. Komskio brolis Virginijus Komskis.
Seimo antikorupcijos komisijos pirmininko postas, pagal partijų sutarimą, turi priklausyti Seimo opozicijai, pagal dabartinės opozicijos frakcijų susitarimą yra atitekęs „Tvarkai ir teisingumui“.