Atsirado ir naujų siūlymų, kaip būtų galima perrašyti Konstituciją ir užtikrinti ilgesnį paauglių mokymąsi. Privalomo mokymosi iki 18 metų šalininkai laukia paskutinės – Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto – išvados dėl teikiamos Konstitucijos pataisos, kuri įpareigotų jaunuolius mokytis iki pilnametystės.
Pagrindinio šalies įstatymo nuostata, kad mokslas privalomas iki 16 metų, grupė Seimo narių siūlo koreguoti, užtikrinant privalomą mokymą iki pilnametystės.
Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas socialdemokratas Juras Požela neslepia, kad dėl privalomo mokslo pailginimo vyksta karštos diskusijos, todėl jis teikia „tarpinį“ siūlymą - įtvirtinti Konstitucijoje privalomą pagrindinį išsilavinimą.
Jis pažymi, kad dabar ugdymo įstaigos nelinkusios dirbti su nemotyvuotais jaunais žmonėmis, todėl šešiolikmečiai dažnai pašalinami iš mokyklos net nebaigę 10 klasių.
Pernai grupės Seimo narių pateiktas siūlymas koreguoti pagrindinį šalies įstatymą ir nustatyti ilgesnę privalomo mokymo trukmę sukėlė nemažai diskusijų. Šiai iniciatyvai nepritarė ir Vyriausybė. „Esant dabartinei Konstitucijos nuostatai mokslą nutraukia tik apie 2 proc. 16 metų mokinių, taigi naudą gaunama skyrus papildomą finansavimą, nebūtų proporcinga išlaidoms“, – nurodoma pernai Vyriausybės pateiktoje išvadoje.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.