Siūloma uždrausti tiekti į Lietuvos rinką genetiškai modifikuotų augalų veislių daiginamąją medžiagą, išskyrus moksliniams tyrimams.
Ketvirtadienį Seimas po pateikimo pritarė tokiam Augalų sėklininkystės įstatymo pakeitimo projektui. Už šį Seimo nario Dailiaus Alfonso Barakausko pateiktą projektą po pateikimo balsavo 59 Seimo nariai, prieš buvo 2, susilaikė 9 parlamentarai. Šį projektą toliau svarstys Seimo komitetai.
D. A. Barakauskas tikisi, kad, uždraudus tiekti į Lietuvos rinką genetiškai modifikuotų augalų veislių daiginamąją medžiagą, bus užtikrinta sveikesnė gyventojų mityba.
Šiuo metu, remiantis Augalų sėklininkystės įstatymu, keliami reikalavimai tik genetiškai modifikuotų augalų veislių dauginamosios medžiagos pakuočių etikečių užrašams ir ženklinimui.
Kaip pažymi projektą inicijuojantis Seimo narys, ES ir Lietuvos tarnybos deklaruoja, kad griežtai kontroliuojamas ir ribojamas genetiškai modifikuotų augalų naudojimas maisto gamyboje.
"Tačiau šiandien daugelyje gyvulininkystės ūkių pašarų pagrindą sudaro GMO produktai, todėl ūkiuose be didesnių skrupulų gyvuliai ir paukščiai šeriami modifikuotomis sojomis, rapsais, kukurūzais, o artimiausiu metu gali būti šeriami GM bulvėmis", - sako D. A. Barakauskas.
Jis primena, kad ES dauguma bendruomenių ir politikų aktyviai priešinasi Europos Komisijos (EK) priimtam leidimui auginti genetiškai modifikuotas bulves "Amflora". Šiuo metu visose ES valstybėse pradėti rinkti parašai dėl šio EK sprendimo atšaukimo.
Siūloma, kad Augalų sėklininkystės įstatymo pataisos įsigaliotų nuo šių metų liepos 1 d.