Seimo pirmininko Viktoro Muntiano atstatydinimo svarstymas gali sutapti su analogiška procedūra pernai, praneša LTV „Panorama“.
V. Muntianas kaltinamas nesugebėjimu organizuoti Seimo darbo, o pernai tuometinis Parlamento vadovas Artūras Paulauskas posto neteko dėl vadinamojo „privilegijų skandalo“.
Dėl jo darbą paliko Seimo kancleris Arvydas Kregždė bei kai kurie kanceliarijos darbuotojai.
Šiandien Seimo valdybai turėtų būti pateiktos beveik prieš metus sudarytos darbo grupės rekomendacijos dėl privilegijų mažinimo valstybės tarnautojams.
Tačiau net šios darbo grupės pirmininkas pripažįsta kapituliuojantis prieš išbujojusias blogybes.
Prieš metus kilus skandalui politikai deklaravo ryžtingai kovosiantys su privilegijomis Seime.
Tuo metu išaiškėjo, kad tarnybiniu automobiliu į parką vežiojamas šuo, kanceliarijos darbuotojai tarnybiniu transportu vyksta į ar iš darbo, o kanceliarijos darbininkai dirba Seimo valdininkų namuose.
Tada ypač konservatoriai reikalavo, kad specialiu įstatymu būtų uždraustos tarnybinės privilegijos. Sukurta ir darbo grupė turėjusi parengti įstatymų pataisas.
Tačiau beveik per metus darbo grupė parengė tik rekomendacijas Vyriausybei įvertinti teisės aktus bei pateikti siūlymus kaip panaikinti piktnaudžiavimą privilegijomis.
Darbo grupės vadovas Algirdas Sysas sako, kad jos nariai vangiai dalyvavo posėdžiuose, o privilegijų nevengiančių valdininkų, jo nuomone, nesudrausmins ir įstatymai.
„Neuždrausi „geram“ viršininkui leisti pavėžinti, na, jei ne šunį, tai pavaldinį. Gali parašyti kad ir dešimt įstatymų nevežt, vis tiek tas žmogus gali pasinaudoti“, – teigė A. Sysas.
Konservatoriai, prieš metus inicijavę A. Paulausko atstatydinimą ir reikalavę panaikinti valdininkų privilegijas, dabar sako buvę neišgirsti valdančiųjų.
„Teko padaryti liūdną išvadą, kad esant dabartinei Seimo sudėčiai, dabartinei valdančiajai koalicijai, iš esmės sutvarkyti Seimo narių, valstybės tarnautojų veiklos aprūpinimą, garantijas nelabai yra prošvaisčių“, – kalbėjo konservatorių frakcijos seniūno pavaduotojas Jurgis Razma.
Politologas Antanas Kulakauskas seimūnų susirūpinimą privilegijomis vadina viešaisiais ryšiais.
„Privilegijos nei tada, nei dabar nebuvo svarbiausias tų rokiruočių Seime ir apskritai valdžioje klausimas. Tai svarbu visuomenei, bet iš politikų pusės – tai daugiau viešieji ryšiai. Bet tai, kas vyksta dabar, kaip ir tada, susiję su valdančiosios koalicijos sudėties pasikeitimais“, – mano politologas.