Dvidešimtmetis belgas, įvardijamas kaip A. J., paliko vakarienės likučius kambario temperatūroje, o po kelių dienų juos suvalgė ir išėjo sportuoti su draugais, rašo mirror.co.uk.
Grįžęs po pusvalandžio jis skundėsi galvos ir skrandžio skausmais, o po to pradėjo vemti ir viduriuoti. Užuot kreipęsis į gydytoją ar iškvietęs greitąją medicinos pagalbą, jis nuėjo miegoti.
Kitą dieną negyvą sūnų lovoje rado jo tėvai, kurie nuėjo pas jį į namus patikrinti, ką jis veikia, kai nepasirodė paskaitose.
Mirė suvalgęs spagečių
Vėliau buvo nustatyta, kad jis mirė apie 4 val. ryto, praėjus maždaug 10 valandų po to, kai suvalgė penkias dienas laikytus maisto likučius.
Atlikus skrodimą paaiškėjo, kad A. J. mirė nuo kepenų nekrozės ir ūminio pankreatito. Šis šokiruojantis atvejis buvo aprašytas žurnale „Journal of Clinical Microbiology“.
Vėliau „Youtube“ medikas, visiems geriau žinomas kaip dr. Bernardas, paskelbė vaizdo įrašą, kuriame aptarė šį mirties atvejį.
Jis teigė: „Daugelis žmonių valgo spagečius ar bet kokius kitus makaronus, kurie būna pastovėję vieną ar dvi dienas ir jiems viskas būna gerai.
Tačiau būkite atsargūs su maistu, paliktu stovėti ilgiau nei kelioms valandoms. Jei maistas turi keistą kvapą, visada geriau pasisaugoti ir jį išmesti, kad vėliau nereiktų gailėtis.“
A. J. Atveju po mirties paėmus išmatų tepinėlius nustatyta, kad jo organizme buvo Bacillus cereus – gerai žinomas per maistą plintantis patogenas, gaminantis toksinus. Tyrimai parodė, kad organizme jų buvo itin didelis kiekis.
Nors šie patogenai dažniausiai siejami su apsinuodijimais maistu, JAV nacionalinės medicinos bibliotekos duomenimis, vis dažniau pranešama, kad jie yra sunkių ir potencialiai mirtinų ne virškinamojo trakto infekcijų priežastis.
Dr. Bernardas sakė, kad mirusiam A. J. Pasireiškęs ligos stiprumas nėra tipiškas, tačiau vis tiek svarbu tinkamai laikyti maistą, kad būtų išvengta bet kokių incidentų.
Rekomenduojama greitai gendančius maisto produktus sudėti į šaldytuvą per dvi valandas nuo paruošimo.
Šviežia paukštiena, žuvis arba malta mėsa turėtų būti suvalgoma arba užšaldoma per dvi dienas nuo pagaminimo, o jautiena, veršiena, ėriena ar kiauliena – per tris-penkias dienas.