• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Parlamentarai, žarstę pažadus susimažinti neseniai padidėjusius savo atlyginimus, jų tesėti nesiryžo. Esą įstatymo raidė svarbesnė už tautos laukiantį sunkmetį.

REKLAMA
REKLAMA

Vakar Seimas pritarė Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) išvadai, kad Statuto pataisa, kuria siūlyta leisti parlamentarams susimažinti atlyginimus, gali kirstis su Konstitucija. Tai reiškia, jog šio projekto svarstymas Seime baigtas, rašo „Lietuvos žinios“.

REKLAMA

„Lieka tik apgailestauti dėl to, kas įvyko Seime“, - po balsavimo sakė minėtos pataisos rengėjas konservatorius Česlovas Stankevičius. Jam pritarė partijos kolega Jurgis Razma. Jis teigė, kad konservatorių-krikdemų frakcija buvo įsitikinusi, jog ekonominės krizės akivaizdoje kalbėti apie pataisos nekonstitucingumą neetiška. Tačiau bent 10 šios frakcijos narių balsavo prieš atlyginimų sumažinimą. „Negali būti, - stebėjosi Seimo tinklalapyje paskelbtais rezultatais J.Razma. - Nebent galėjo sutrikti vienas kitas naujas Seimo narys, nes daugelis nesuprato, kaip balsuoti.“ Galbūt sutriko naujokai Agnė Bilotaitė, Paulius Saudargas ar Aurelija Stancikienė, tačiau Seimo senbuviai Irena Degutienė ar Saulius Pečeliūnas neturėjo susipainioti. Kiti Permainų koalicijos partneriai taip pat balsavo prieš algų susimažinimą.

REKLAMA
REKLAMA

Frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ narys Julius Veselka mėginimus mažinti atlyginimus vertino skeptiškai: „Tampame panašūs į Filipinų musulmonus - daužome sau nugaras rimbais. Jei jaučiate, kad neprofesionaliai dirbate, atsisakykite atlyginimo, susimažinkite algas, pasekite Arūno Valinsko pavyzdžiu, kuris yra pažadėjęs imti tik vidutinės pensijos dydžio atlygį. Kam čia plakti sau nugaras?“ Šios J.Veselkos replikos sutiktos plojimais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Trečiadienį TTK nusprendė, kad minėta pataisa galbūt prieštarauja Konstitucijai. Tokią išvadą anksčiau pateikė ir Seimo kanceliarijos Teisės departamentas, remdamasis Konstitucinio Teismo (KT) 1999 ir 2004 metais priimtais nutarimais. KT yra konstatavęs, kad parlamentaro atlyginimas turi būti pakankamo dydžio, reguliariai mokamas, be to, per Seimo kadenciją įstatymu negali būti nustatytas mažesnis Seimo nario atlyginimas negu kadencijos pradžioje.

REKLAMA

Seimo daugumai sutikus, kad Č.Stankevičiaus parengta pataisa gali prieštarauti Konstitucijai, parlamentarai vakar įsivėlė į diskusiją, kaip ištesėti pažadą susimažinti neseniai padidintus atlyginimus. Socialdemokratas Algirdas Sysas siūlė ieškoti būtų, kaip apkarpyti kartu su atlyginimais skiriamas išmokas kanceliarinėms reikmėms ir parlamentarų padėjėjų algoms.

Kitas socialdemokratas Česlovas Juršėnas paragino kreiptis į KT, kad šis išaiškintų susidariusią padėtį.

REKLAMA

Kaip žinoma, praėjusios kadencijos Seimas paskutinėmis darbo dienomis priėmė pataisas, kuriomis buvo sumažintos išmokos už parlamentinio darbo išlaidas, tačiau pakeltas atlyginimas. Anksčiau Seimo nariai gaudavo maždaug 4,6 tūkst. litų algą, neatskaičius mokesčių, dar apie 8,5 tūkst. litų sudarydavo išmokos už parlamentinės veiklos išlaidas. Dabar, priėmus pataisas, Seimo nariai gaus daugiau kaip 11 tūkst. litų atlyginimą, neatskaičius mokesčių, o sumažinta išmoka už parlamentinės veiklos išlaidas sieks 3,8 tūkst. litų.

Rimantas Varanauskas

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų