Šį savaitgalį Lietuvoje svečiuojasi keletas iškilių Rusijos artistų, bei atidaroma dar viena pramogų arena. Tačiau vis dar ne Kaune.
Spalio 24 d. 19.00 val., klubas „New York“, Vilnius
„Pudelių“ roko epochos atstovai grupė „Gorky Park“ - tikriausiai vienintelė SSSR laikų grupė, turinti legendos statusą bei sugebėjusi sulaukti pasisekimo JAV. Jie 1990 m. koncertavo su „Bon Jovi“, mosikuodami Amerikos ir sovietų vėliavomis. Grupei daugiau nei dvidešimt metų, o ji iki šiol laukiama daugelyje šalių.
MTV muzikinis klipas pakylėjęs grupę „Gorky Park“ į šlovės viršūnę:
Tačiau pažiūrėjus į „Gorky Park“ oficialų puslapį matosi, kad visos tos šalys driekiasi nuo Narvos iki Almatos. Sovietų Sąjungos nebėra, bet kas nori išgirdę „Gde vaši ruki“ iškelti kumščius ir seniems rokeriams paantrinti „Oje ooooo“, būtinai turi apsilankyti penktadienį jų koncerte klube „New York“.Tik labai nepersistenkite - tai ne „Lužnikų“ stadionas, todėl jūsų aidas, susmigęs į buvusio „Tėvynės“ kino teatro sienas, pradės pelyti ir bus nuvalytas salės darbuotojų.
Spalio 24 d. 19.00 val., Panevėžio arena, Panevėžys
Tikriausiai gražu būtų pagyvenusioms italų žvaigždėm „Ricchi e Poveri“ išleisti kelis savo klasikinius hitus ir lietuvių kalba. Kadaise jie įdainavo savo nemirtingą popmuzikos šedevrą „Sara perche ti amo“ ispanų kalba. Daina ne tik tapo superhitu Meksikoje, Karibuose, Centrinėje bei Pietų Amerikoje, bet ir tam tikru kartos simboliu. O dar gražiau būtų, jei „Ricchi e Poveri“ lietuviškai uždainuotų Panevėžyje, kur spalio 24 dieną, penktadienį, įvyks oficialus universalios sporto arenos atidarymas.
Ispaniškoji „Ricchi e Poveri“ hito „Sara perche ti amo“ versija:
Be jau minėtų italų disco dievukų pasirodymo šventės metu dar vyks specialiai arenos atidarymui sukurtas lazerių šou ir siautulingas smuikininkių grupės „Electric Ladies“ pasirodymas. Tai trys žavios ir šiek tiek idiotiškai temperamentingos smuikininkės, grojančios žinomas melodijas pritariant šokių ritmui. Išskyrus ypač neskoningus sceninius drabužius, „Electric Ladies“ nei kiek nesiskiria nuo panašių kolektyvų kaip „Electric String Quartet“ ar „Electric String Trio“ ir t. t.
Spalio 22-27 d., Vilnius, Kaunas, Šiauliai
Prieš kelias savaites Čečėnijos Ramzanui Kadyrovui sukako 32 metai. Visas Groznas buvo nukabinėtas prezidentą šlovinančiais plakatais, o miesto centre neseniai suremontuotas Pergalės prospektas, pervadintas Vladimiro Putino vardu. Juo Čečėnijos prezidentas pasivaikščiojo, o jaunimas paleido į orą daugiau nei 200 baltų balandžių. Gimtadienio šventė baigėsi Nikolajaus Baskovo ir kitų Rusijos popžvaigždžių koncertu bei dešimties minučių saliutu.
Dar prieš būdamas maištingos Kaukazo respublikos valdovu, R.Kadyrovas gavo Rusijos didvyrio vardą. Tuomet Gudermese, „Ramzano“ sporto komplekse, taip pat dainavo N.Baskovas. R.Kadyrovo inauguracijos į prezidentus metu auksinis Rusijos balsas tapo nusipelniusiu Čečėnijos respublikos artistu.
R.Kadyrovas gėrisi N.Baskovo čečėniškai atliekama daina:
Matyt, nemažai lietuvių turi panašų skonį kaip R.Kadyrovas, todėl, nors nelepiname N.Baskovo titulais, užpildome didžiausias sales ir dovanojame gražiausias gėles žinomiausiam Rusijos tenorui.
Spalio 25 d. 22. 00 val., Belmonto pramogų ir poilsio centras, Vilnius
Visame pasaulyje šokių muzika tapatinama su taikos ir meilės idėjomis, su šypsenomis ir muzikai atsidavusiais kūnais. Spalio 25 d., šeštadienį, Belmonto pramogų centro salėse startuos pirmasis „Good Will People“ festivalis, kuriame atsispindės dalelė šokių muzikos istorijos bei jos nuotaikų. Trijų skambių žodžių junginys, kurio reikšmė – „geros valios žmonės“, simbolizuoja solidarumą, pagarbą vienas kitam bei bendrą šviesios žmonijos ateities idėją. Trys ištaigingos salės, kuriose savo muzikinę pasaką seks net 14 atlikėjų iš Kanados, Vokietijos, Didžiosios Britanijos bei Lietuvos.
Ian Pooley - viena iš žvaigždžių, pasirodysianti renginyje „Good Will People“:
Ankstyvaisiais 60-aisiais tokie žmonės buvo vadinami hipiais. Jie kovojo už tiesą ir šviesą, mėgdavo LSD ir grupinį seksą. Tačiau vieno dalyko jie tikrai neturėjo - tai ištaigingų salių. Pasirodo, naujiesiems hipiams to reikia norint klausytis nuostabaus kokybiško garso. Erdvėse yra daug medžio, kuris, kaip žinia, turi puikių akustinių savybių. Organizatoriai žada įrengti įspūdingą VIP zoną, kurioje bus galima susipažinti su atlikėjais, vaišintis gėrimais, pailsėti ant minkštų baldų ar tiesiog užsimerkus pasimėgauti iš ten sklindančiais garsais.
Ne. Visgi čia ne tie patys Vudstoko laikų hipiai, nors panašumų yra.
Taikos ir meilės idėjos buvo aktualios visada. Ypač 1969 m. Vudstoke:
Spalio 26 d. 20. 00 val., Kino teatras „Romuva“, Kaunas
Kiekvienas turi teisę ieškoti laimės svečiose šalyse, jei negali jos atrasti gimtinėje. Taip nutiko su Čarliu Čaplinu, kuris išpopuliarėjo Amerikoje, Bitlams, kurie porą metų trynėsi po Hamburgo klubus grodami kekšėms ir girtuokliams, kol jų neatrado lietuviškų šaknų turintis prodiuseris Brainas Epšteinas. Be to, ir Europos Sąjungos Pagrindinių teisių chartija užtikrina judėjimo ir apsigyvenimo laisvę.
Tipiškas bliuzmenas iš Harlemo Sugar Blue išgarsėjo Prancūzijoje, sugrojęs su „The Rolling Stones“. Pastarieji jam net pasiūlė vietą grupėje neribotam laikui. Tačiau šį pasiūlymą lūpinės armonikėlės virtuozas atmetė ir išvyko atgal į Ameriką, tikėdamasis sukurti savo grupę. Jam tai pavyko. Maža to, 1985 m. Sugar Blue buvo apdovanotas „Grammy“ statulėlėmis už „Atlantic“ ir „Blues Explosion“ albumus.
„Klaipėdos Jazz“ festivalyje pasirodęs lūpinės armonikėlės virtuozas Sugar Blue:
Nežinia, ar S.Blue liūdi, jog nepasiliko rolinguose, kaip liūdi „Rebelheart“ dėl neparduotos dainos vokiečių rokeriams „Scorpions“, tačiau garsus, kadaise žavėjusius Miką Džegerį, šį šeštadienį girdės Kauno bliuzo gerbėjai.