„Turime padaryti viską tam, kad valstybės ištekliai būtų panaudojami efektyviau, besąlygiškai laikytis fiskalinės drausmės. Būtina spartinti sveikatos ir švietimo reformų įgyvendinimą, ir skirti prioritetą tikrojo skurdo mažinimui (...). Manau, kad tikrai svarbiausias dalykas pasirūpinti silpniausiais, kuomet ekonomikos augimas pradeda lėtėti“, – interviu portalui 15min.lt tvirtino V. Šapoka.
Jis pabrėžė, kad neapmokestinamųjų pajamų didinimas (NPD) yra viena efektyviausių priemonių kovojant su skurdu, taip pat neatmetė galimybės, kad šiemet vėl bus grįžta prie siūlymų išplėsti nekilnojamojo turto mokesčio bazę ir įvesti automobilių taršos mokestį.
„Aš tikrai esu įsitikinęs, kad diskusija dėl šių mokesčių vyks. Netrukus gausime kasmetinę Europos Komisijos rekomendaciją ir manau, kad šiemet nebus išimčių – EK pateiks rekomendacijas apie papildomų mokesčių įvedimą, mokesčių bazės plėtimą, kuris nestabdytų ir taip lėtėjančio augimo ekonomikoje“, – teigė V. Šapoka.
Pasak jo, dabartinės Vyriausybės reformų tęstinumas yra vienas svarbiausių dalykų ir jas būtina spartinti.
„Čia tikrai yra erdvės didesniam efektyvumui tiek švietimo, tiek sveikatos sektoriuje ir atitinkamai turėsime derinti tiek finansavimo poreikį, tiek efektyvumo rezervus. Vien tik pinigų skyrimas, be efektyvumo didinimo uždavinių, jis galėtų pridaryti daugiau žalos nei naudos“, – aiškino ministras.
Anot jo, įgyvendinta mokesčių reforma jau duoda teigiamą rezultatą tiek šešėlio mažinimo, tiek gyventojų pajamų augimo prasme, taip pat pirmą kartą Lietuvos istorijoje pajamos iš ekonomikos šilimo keletą metų iš eilės yra atidedamos į rezervus.
„Kalbant apskritai apie šalies ekonomikos tolesnę raidą, didžiąja dalimi tai priklausys nuo to, kaip Lietuva pasinaudos ketvirtosios pramonės revoliucijos privalumais. (...) Jei visiems aišku, kad fintech yra prioritetas, tai visiems turi būti aišku ir tai, kad biotechnologijų sektorius Lietuvoje yra prioritetas, kad lazeriai yra prioritetas, apsispręsti, kad robotika yra mūsų prioritetas“, – tvirtino V. Šapoka.