• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šią savaitę Šveicarijos gyventojai ėjo į rinkimus ir tarė „ne“ dar dviems papildomoms atostogų savaitėms per metus. Nacionaliniame referendume 66,5 proc. balsavusiųjų nesutiko turėti šešių savaičių trukmės apmokamų atostogų per metus, kokias turi kaimynai vokiečiai, rašo Cnn.com.

REKLAMA
REKLAMA

Ko gero, gyventojai atsižvelgė į valdžios ir verslo atstovų pasisakymus, kad papildomos atostogos padidins darbo sąnaudas ir sukels riziką šalies ekonomikai.

REKLAMA

„Atmesdami pasiūlymą dėl prailgintų atostogų žmonės pademonstravo, kad žiūri į realybę, pranešime spaudai rašė Hansas-Ulrichas Bigleris, 300 tūkst. šalies verslų reprezentuojančios Menų ir amatų sąjungos direktorius. Pasak jo, dvi papildomos atostogų savaitės šalies ekonomikai galėtų kainuoti 6,5 mlrd. dolerių.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau su tuo nesutiko šveicarų profesinė sąjunga. Ji pradėjo kampaniją „6 savaičių atostogos visiems) („6 week vacation for all“ – red. past) kai sužinojo, kad trečdalis Šveicarų kenčia nuo streso darbe. Profesinės sąjungos atstovai dėl referendumo rezultatų kaltino kai kuriuos politikus, kurie neva manipuliavo gyventojais, nepagrįstai juos gąsdindami euro zonos krize.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Be to, šveicarų profesinių sąjungų atstovai paskelbė, kad darbe patirti gyventojų sveikatos sutrikimai valstybei atsieis beveik 11 mlrd. dolerių.

Atostogos didina produktyvumą?

Šveicarų referendumas liečia klausimą, į kurį jau ilgai ieškoma atsakymo: ar dabartinis šalies atostogų laikas pagyvina šalies ekonomiką, ar ją skurdina?

REKLAMA

Kaip praneša „Bloomberg“, šalys, kurių gyventojai atostogauja ilgiau, nebūtinai dėl to susiduria su ekonominiais sunkumais. 2009 metais atlikta apklausa parodė, kad, nors JAV ir yra viena konkurencingiausių šalių pasaulyje, skaičiuojant pagal tai, kokią dalį šalies bendrojo vidaus produkto per valandą sukuria darbuotojai, kai kurios ilgesnes atostogas turinčios šalys aplenkė JAV.

REKLAMA

Remiantis ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos duomenimis, Belgija ir Nyderlandai, turinčios atitinkamai 30 ir 28 dienas atostogų per metus, buvo 2 proc. produktyvesnės negu JAV, o Liuksemburgo gyventojai, turėję 32 atostogų dienas per metus – net 27 proc. produktyvesni.

Europos ekonomikos lyderės Prancūzija ir Vokietija atitinkamai 2 ir 7 proc. atsiliko nuo JAV pagal per valandą sukuriamą BVP dalį.

„American Economic Journal“ atliko tyrimą, kuriame aiškinosi, ar vasaros atostogų panaikinimas daro įtakos studentų pasiekimams. Rezultatai parodė, kad metus be atostogų trunkantis mokymasis nepagerina studentų mokslo rezultatų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Internetu keliones pardavinėjanti bendrovė „Expedia“ nuo 2011 metų rugsėjo 19 iki spalio 9 dienos atliko tyrimą, kuriame 7083 respondentai iš 20 šalių atsakė į klausimus, kiek atostogų per metus jie gauna ir kokią dalį iš jų panaudoja.

Mažiausiai atostogauja japonai

Vokietija, Prancūzija, Ispanija ir Vokietija su 30 atostogų dienų per metus sąraše užima pirmąją vietą, o Norvegija, Švedija, Didžioji Britanija ir Olandija, turinčios 25 apmokamų atostogų dienas per metus, dalijasi antrąja vieta. Vokiečiai atsakė,kad panaudojo 28 iš 30 atostogų dienų, o prancūzai, švedai, danai ir ispanai išnaudojo visas.

REKLAMA

Šiame sąraše gerokai išsiskiria azijiečiai. Apklausos duomenimis, japonai yra mažiausiai atostogų naudojanti šalis, kurios gyventojai iš 11 apmokamų atostogų dienų panaudojo tik šešias. Pietų korėjiečiai panaudojo septynias iš 10 jiems suteiktų apmokamų atostogų dienų.

Sunkiai dirbantys taip pat pat yra ir Indijoje, kur iš 20 metinių atostogų dienų nepanaudojamos lieka penkios. „Indijoje į atostogas žiūrima kaip į blogą įprotį, – pranešime spaudai sakė bendrovės „Expedia“ Indijos padalinio rinkodaros vadovas Manmeetas Ahluwaliasas. – 54 proc. Indijos gyventojų atostogas praleidžia paslapčia tikrindami savo elektroninio pašto adresą.“

REKLAMA

Apklausų rezultatai rodo, kad atostogos gali daryti įtakos ne tik darbo rezultatams, tačiau ir darbuotojo temperamentui. Laimingiausių pasaulio šalių sąrašo viršūnėje esančių valstybių gyventojai turi daug bendrų dalykų. Vienas jų – laimingiausių pasaulio tautų gyventojai turi daugiausia atostogų per metus.

Statistika (nuotr. Gamintojo)Statistika (nuotr. Gamintojo)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų