Mauricijaus gyventojai ant asfalto kloja ilgas čežančias krūvas – tai ir sudžiūvę lapai, ir žmonių plaukai. Saloje žmonės masiškai juos kirposi, kad iš lapų, plaukų ir plastiko butelių galima būtų surišti pailgas naftos gaudykles. Prie žmogaus plaukų, skelbiama, nafta puikiai prilimpa.
Mauricijų didelė bėda ištiko prieš maždaug savaitę, kai iš ant rifo užplaukusio Japonijos balkerio pradėjo tekėti kuras. Skaičiuojama, kad įstabaus grožio Mauricijaus pakrantėse išsiliejo bent 1000 tonų lipnios masės. Iš viso prakiurusiame laive esą buvo 4000 tonų naftos.
„Kaip matote – mano rankos visos išteptos… Šiuose krūmuose sluoksnis naftos. Žiūrėkite. Pilni kibirai tirštos masės. Tirščiau nebūna. Tik pasižiūrėkite, kas dedasi šioje tankmėje. Paaiškinkite man, kaip mes dabar tai turime išvalyti? Tik pasižiūrėkite…“, – sako vietos gyventojas Willow-River Tonkin.
Valyti pakrančių suskubo visi salos gyventojai.
„Visos šios statinės pilnutėlės. Tik pažiūrėkite į tai, visur pilna naftos“, – kalbėjo jis.
Ir tai toli gražu ne viskas, ten stūkso ir dešimtys didelių pilnų mazuto statinių.
„Praktiškai visi iš visos salos susirinko čia valyti šios netvarkos. Mes iki galo nežinome, kas bus daroma su naftos statinėmis, nes salos talpyklos jau pilnos“, – kalbėjo Willow-River Tonkin.
Pagalbą Mauricijui – buvusiai kolonijai siunčia ir Prancūzija. Čia atvyko iš JAV ekspertai. Deja, ekologinės katastrofos jau neišvengsi – galima tik sumažinti jos padarinius. Salą supančiame vandenyje jau plūduriuoja mirties pėdsakai.
Kuras iš Japonijos balkerio išsiliejo prie pat Mėlynosios įlankos, kuri žinoma dėl savo įspūdingų koralų ir daugybės žuvų rūšių. Turizmas yra pagrindinis Mauricijaus pragyvenimo šaltinis, tad salą ištiko ne tik ekologinė, bet, prognozuojama, ir ekonominė katastrofa.
Daugiau detalių – vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.