Europos Tarybos vadovas Charles‘is Michelis ir Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen, taip pat šalių vadovau bendrame pareiškime jau pasmerkė Rusijos karinę agresiją kaip nepateisinamą ir pažeidžiantį tarptautinę teisę.
Tačiau klausimas, kokių tiksliai veiksmų bus imtasi, kad už tokius pažeidimus Kremlius sulauktų tinkamo atsako.
Lenkija, Lietuva, Latvija ir Estija siūlo atjungti Rusiją nuo SWIFT (angl. Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication). Tai yra tarptautinių tarpbankinių finansinių atsiskaitymų organizacija.
Paprastai kalbant, atjungus Rusiją nuo SWIFT, šios šalies bankai ir jų klientai negalėtų atlikti ir gauti tarptautinius pinigų mokėjimus.
Manoma, kad tai gerokai sutrikdytų agresorės ekonomiką. Negaunant pajamų, jai būtų sunku finansuoti ne tik karinius veiksmus, bet vykdyti kitus įsipareigojimus – pvz., mokėti atlyginimus, pensijas ir pan.
Kai kurių ekspertų vertinimu, tai sukeltų paprastų rusų nepasitenkinimą ir priverstų režimą keisti savo politiką.
Vis dėlto ne visos Europos Sąjungos šalys palaiko tokią priemonę. Kaip praneša CNN, tokiems veiksmams prieštarauja Vokietija, Italija, Vengrija ir Kipras.
Pasak kanalo šaltinių, tarp ES diplomatų vyksta diskusijos, tačiau esą panašu, kad ekonominiai šių šalių interesai galiausiai bus lemiami.
Galutinės ES sankcijos Rusijai turėtų paaiškėti vėlų ketvirtadienio vakarą. Panašiu metu naujas sankcijas turėtų paskelbti ir JAV.