Rusijos ambasada savaip interpretuoja ambasadoriaus Vladimiro Čchcichvadzės susitikimą su Lietuvos diplomatais.
Išplatintame ambasados pareiškime teigiama, kad Rusijos pasiuntinio žodžiai nuskambėjo pernelyg griežtai, tačiau, iš esmės, atspindi susidariusią padėtį.
Priešingai, nei Lietuva, Rusija politinio spaudimo oficialiai Vienai nedarė. Toliau teigiama, jog Rusija ir Lietuva turi skirtingą nuomonę kai kuriais klausimais, susijusiais su Sausio 13-osios įvykiais: "Galima tik numanyti, jog argumentų, kurie palaikytų Lietuvos nuomonę apie šiuos įvykius nepakako Austrijos teisėsaugininkams".
Būdama nepriklausoma teisine valstybe, Austrija priima savarankiškus sprendimus ir šiuo atveju pasielgė teisingai. Tai patvirtino ir eurokomisaras V.Redingas.
„Jeigu lietuviška pusė iš ties sudominta vystyti glaudžius kaimyninius santykius su Rusija, turi, visų pirma, rūpintis apie jų ateitį, o ne nuolat grįžti prie sudėtingų mūsų istorijos klausimų", - rašoma pareiškime.
KItas požiūris gali baigtis pertekliniu politizavimu ir emocijų rodymu, kas visiškai nėra naudinga vystant Rusijos - Lietuvos dialogą.
Lietuvos ir Rusijos požiūriai į 1991 m. įvykius, anot ambasados, nesutampa. Tačiau rusų diplomatai pažymi, kad Lietuvos pateikti argumentai dėl Rusijos piliečio M. Golovatovo kaltės austrų teisėsaugai pasirodė nepakankami.