Rusijos Vladimiro mieste pagerbtas dvasininko, filosofo bei Lietuvos valstybės veikėjo Mečislovo Reinio atminimas. Lietuvos ambasadorius Antanas Vinkus kartu su Vladimiro srities gubernatoriumi Nikolajumi Vinogradovu šeštadienį atidengė buvusio Lietuvos užsienio reikalų ministro, profesoriaus ir arkivyskupo M. Reinio atminimą įamžinančią lentą.
Vertindamas šio įvykio svarbą Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis pažymėjo, kad memorialinės lentos atidengimas M. Reiniui yra reikšmingas žingsnis kuriant pasitikėjimą ir draugiškus kaimyninius Lietuvos ir Rusijos ryšius.
Gubernatorius N. Vinogradovas pabrėžė, kad labai svarbu yra pažymėti žmonių, nekaltai kalėjusių ir žuvusių politinių represijų metu, atminimą, bet dar svarbiau yra užtikrinti, kad tai niekada nepasikartotų.
Atminimo lenta buvo atidengta spalio 30-ąją, kai Rusijoje yra minima politinių represijų aukų atminimo diena.
Memorialinę lentą M. Reiniui pašventino iš Lietuvos atvykęs monsinjoras Kęstutis Latoža ir Vladimiro miesto katalikiškos bažnyčios klebonas tėvas Sergijus. Vladimiro mieste buvo aukotos Šv. Mišios už sovietinio laikotarpio aukas.
Renginyje, pasak Užsienio reikalų ministerijos pranešimo, taip pat dalyvavo Vladimiro srities administracijos atstovai, diplomatai.
M. Reinys buvo dvasininkas, filosofas bei valstybės veikėjas. 1925-1926 metais nuo krikščionių demokratų partijos jis buvo paskirtas Lietuvos užsienio reikalų ministru. Daug dėmesio jis skyrė Lietuvos ir Rusijos abipusio pasitikėjimo priemonių didinimui, buvo abiejų šalių nepuolimo sutarties iniciatorius ir vienas autorių. Buvo aktyvus dvasininkijos veikėjas, mokslininkas, profesorius, vienas Lietuvos mokslo ir meno akademijos kūrėjų. 1947 metais jis buvo areštuotas ir nuteistas kaip politinis kalinys ilgiems kalėjimo metams. M. Reinys kalėjo Vladimiro kalėjime, kur ir mirė, palaidotas kalėjimo bendrame kalinių kape.