• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusija trečiadienį pareiškė būsianti priversta reaguoti į tolesnę NATO plėtrą, kai JAV vadovaujamas Aljansas pakvietė Juodkalniją tapti savo 29-ąja nare.

Rusija trečiadienį pareiškė būsianti priversta reaguoti į tolesnę NATO plėtrą, kai JAV vadovaujamas Aljansas pakvietė Juodkalniją tapti savo 29-ąja nare.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Maskvoje įvairiausiais lygmenimis buvo pabrėžiama, kad besitęsianti NATO, NATO karinės infrastruktūros ekspansija į rytus, be abejo, negali nevesti prie atsakomųjų veiksmų iš rytų – tai yra, iš Rusijos pusės – saugumo užtikrinimo ir interesų paritetų palaikymo plotmėje“, – žurnalistams sakė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas.

REKLAMA

Jis pridūrė, kad kol kas per anksti kalbėti apie konkrečias Rusijos atsakomąsias priemones.

Juodkalnija pakviesta prisijungti prie NATO nepaisant piktų Rusijos protestų

NATO šalių užsienio reikalų ministrai trečiadienį pakvietė Juodkalniją prisijungti prie JAV vadovaujamo karinio aljanso, žengdami žingsnį, prieš kurį ne kartą griežtai pasisakė Rusija, tvirtinanti, jog tai sukeltų grėsmę stabilumui Vakarų Balkanuose.

REKLAMA
REKLAMA

„NATO užsienio reikalų ministrai ką tik priėmė istorinį sprendimą pradėti prisijungimo derybas su Juodkalnija, kad ji taptų 29-ąja nare“, – sakė Šiaurės Atlanto aljanso generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas.

„Tai gera diena Juodkalnijai, Vakarų Balkanams ir visam Aljansui“, – sakė J.Stoltenbergas, kurio žodžius palydėjo 28-ių NATO valstybių užsienio reikalų ministrų, susirinkusių į atvirą posėdį patvirtinti šio sprendimo, plojimai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jis aiškiai parodo, kad NATO durys atviros, (ir sustiprina)... mūsų taikios ir vieningos Europos viziją“, – sakė NATO vadovas.

J.Stoltenbergas tvirtino, kad Juodkalnijos pakvietimas nėra kokių nors trečiųjų šalių reikalas ir kad šis žingsnis „nėra prieš nieką nukreiptas“, aiškiai turėdamas omenyje Maskvą, protestuojančią prieš šį scenarijų.

REKLAMA

„Labai svarbu dar kartą pabrėžti, kad kiekviena šalis turi teisę spręsti dėl savo kelio, dėl savo saugumo užtikrinimo, – aiškino J.Stoltenbergas. – Niekas neturi teisės kištis į tą sprendimą.“

J.Stoltenbergas išreiškė viltį, kad derybos dėl Juodkalnijos stojimo bus užbaigtos ateinančių metų pradžioje, bet dar gali prireikti laiko, kol šį žingsnį ratifikuos 28 NATO narės.

REKLAMA

Juodkalnijos diplomatijos vadovas Igoris Lukšičius savo ruožtu sakė, kad šis NATO sprendimas atspindi didžiules jo šalies pastangas modernizuotis ir atitikti vakarietiškas pilietinės visuomenės normas.

„Šiandien pradedame naują skyrių... Tai didi diena mano šaliai ir Aljansui“, – pabrėžė jis.

„Tai puikios naujienos Vakarų Balkanams, jų vienybei ir saugumui“, – pridūrė I.Lukšičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų