Vykstant Rusijos karinei kampanijai Ukrainoje ir konfliktui Vidurio Rytuose, abi šalys sustiprino tarpusavio santykius prekybos ir kitose srityse, o palydovų paleidimas į erdvę yra tik vienas klestinčios jų partnerystės pavyzdys.
„Tęsiant Irano ir Rusijos mokslinio ir technologinio bendradarbiavimo plėtrą, į 500 kilometrų orbitą bus paleisti du Irano palydovai – „Koswar“ ir „Hodhod“, – pirmadienį socialiniuose tinkluose paskelbė Irano ambasadorius Maskvoje Kazemas Jalali.
Jo teigimu, rusiškos raketos „Sojuz“ startas įvyks 2.48 val. Teherano laiku (pirmadienį 23.18 val. Grinvičo laiku).
Vaizdo gavimo ir ryšio palydovus suprojektavo ir sukonstravo Irano bendrovė „Omid Faza Company“, teigiama pranešime, jie bus naudojami žemės ūkio, aplinkos stebėsenos srityse bei padės užtikrinti ryšį atokiose vietovėse.
Rusija praeityje jau yra padėjusi Iranui paleisti keletą palydovų, tačiau tai bus pirma privačiojo sektoriaus iniciatyva, paaiškino K. Jalali.
„Tikimasi, kad, paleidus šiuos du palydovus, privatusis Irano islamo respublikos sektorius žengs pirmą tvirtą ir ryžtingą žingsnį į kosminę erdvę“, – rašė jis.
Vakarams besivystanti Irano kosminė programa kelia nerimą – baiminamasi, kad tos pačios technologijos gali būti naudojamos balistinėms raketoms su branduoliniu užtaisu paleisti.
Teheranas teigia, kad jo kosminės programos tikslai yra taikūs ir atitinka JT Saugumo tarybos rezoliuciją, kuria siekiama apriboti Irano balistinių raketų programą.
Maskva kaltinama naudojant Irano karinę techniką ir technologiją, ypač savižudžius dronus „Shahed“, Ukrainai pulti.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!