Jo teigimu, „Twitter“, skirtingai nei „Facebook“ ar „YouTube“, daugumoje atvejų atsisako Rusijos institucijų reikalavimus panaikinti teisei prieštaraujančią informaciją. Pasak M. Ksenzovo, daugelis ekstremistinių pranešimų yra skleidžiami būtent šiame tinkle.
M. Ksenzovas taip pat pareiškė savo nuomonę, kad „Twitter“ yra „globalus politinės informacijos judėjimo instrumentas“. „Jie išnaudoja savo auditoriją kaip tikslų pasiekimo priemonę. Be to, vartotojo asmenybė, jo interesai, šiai bendrovei nieko nereiškia“, - aiškino jis. Tarnautojo teigimu, amerikiečių bendrovė išnaudoja tinklaraštininkus „kaip politikos instrumentą“. „Aš turiu omenyje komercinę politiką. Aš kalbu apie korporacinių interesų ir tos šalies interesų, kurios jurisdikcijai jie priklauso, tenkinimą“, - pažymėjo M. Ksenzovas.
Jis taip pat paaiškino, kad „Twitter“ atveju atskirų įrašų blokavimas yra neįmanomas. „Vieno neteisėto „tweeto“ blokavimas automatiškai priveda prie to, kad be priėjimo prie resurso lieka visa jo auditorija. Kenčia niekuo dėti vartotojai“, - pažymėjo M. Ksenzovas. Jo teigimu, į tai atsižvelgiama priimant vieną ar kitą sprendimą. „Mes lyginame tą žalą, kurią padaro socialiai pavojinga informacija, su galimomis negatyviomis blokavimo pasekmėmis milijonams sąžiningų vartotojų. Ir stengiamės pasiekti įstatymų vykdymą derybomis“, - pažymėjo jis.
Be to, pasak M. Ksenzovo, jis kalba apie labiau prevencines priemones, negu apie draudimą. „Jos veikia ten, kur yra rimta socialinė grėsmė. Tačiau geriausiomis visuomenės apsaugos priemonėmis nuo išorės įtakos yra savo ir kokybiško produkto kūrimas“, - pažymėjo M. Ksenzovas, paminėjęs Kinijos pavyzdį, kurioje yra „Twitter“ analogas, o pats tinklas yra šalyje uždraustas.
Kinijos Interneto reguliavimo modelis, jo teigimu, yra kraštutinumas. Tačiau jeigu vardan įstatymo viršenybės reikės blokuoti eilę socialinių tinklų, „Roskomandzor“ tai padarys. „Mes jau rytoj galime per kelias minutes užblokuoti „Twitter“ arba „Facebook“ Rusijoje. Mes tame nematome didelės rizikos“, - užbaigė M. Ksenzovas.