• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Diktatoriaus M. Gaddafi mirtis tik dar labiau pabrėžia Maskvos apsiskaičiavimą Libijos karo pradžioje, kai ši parėmė jo režimą, rašo Rusijos spauda.

REKLAMA
REKLAMA

Dabar Rusija rizikuoja prarasti pelningus energijos, ginklų ir infrastruktūros kontraktus su Libija, kur „Gazprom Neft“ ir „Tatneft“ investavo milijardus prieš konfliktą, penktadienį rašo Rusijos verslo dienraštis „Kommersant“, kurį cituoja AFP.

REKLAMA

„Šalys, kurios pirmiausia pasirašys kontraktus su nauja valdžia, bus tos, kurios aktyviai dalyvavo režimo pasikeitime: Britanija, Prancūzija, Jungtinės Valstijos, Italija ir Kataras“, – prognozuoja „Kommersant“.

Maskva susilaikė per balsavimą dėl JT rezoliucijos dėl neskraidymo zonos konflikto pradžioje, leisdama Vakarams pradėti karinius veiksmus prieš M. Gaddafi režimą, bet kartu kviesdama derėtis.

REKLAMA
REKLAMA

O sukilėlius kaip teisėtus Libijos valdytojus Rusija pripažino tik rugsėjį – praėjus trims mėnesiams po to, kai tą padarė didžiausios Vakarų šalys.

„Sprendimai bus priimami tų šalių, kurių dėka Nacionalinė pereinamoji taryba gavo galią“, – sako Fiodoras Lukianovas, žurnalo „Russia in Global Politics“ redaktorius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Geriausiu atveju Vakarų kompanijos pakvies rusus kaip partnerius“, – priduria jis.

Kremliaus pasiuntinys Libijoje Michailas Margelovas, kuris vedė derybas su M. Gaddafi rėmėjais ir sukilėliais konflikto metu, dienraštyje „Izvestija“ rašo, kad Rusija derasi dėl jau egzistuojančių sutarčių ateities.

REKLAMA

„Aš galiu pavadinti mūsų derybas su dabar tine valdžia intensyviomis ir pozityviomis“, – teigia M. Margelovas.

Jis taip pat tvirtino, „mes niekada nebuvome ir nebūsime diktatūra, todėl mes niekada neremėme ir neremsime tokių režimų“.

Norėjo pareikšti užuojautą

Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas ketvirtadienį, anot AFP, lengvabūdiškai pakomentavo naujieną apie M. Gaddafi sučiupimą: „Ką mes galime padaryti“.

REKLAMA

Prieš patvirtinant žinią apie M. Gaddafi mirtį, jis sakė, kad dėl buvusio šalies lyderio likimo turi nuspręsti Libijos žmonės.

M. Gaddafi žūties vertinimai Rusijoje prieštaringi. Trijų opozicijos partijų nariai penktadienį pakvietė žemuosius parlamentų rūmus išreikšti oficialią užuojautą dėl M. Gaddafi mirties, tačiau toks pasiūlymas buvo atmestas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tai barbariškumas, kai minia užmuša savo šalies lyderį tokiais banditiškais metodais“, – sakė nacionalistinės Rusijos liberalų demokratų partijos lyderis Vladimiras Žirinovskis, kurį ciuoja „RIA Novosti“.

Tuo metu naujienų portalas gazeta.ru savo redakciniame straipsnyje veda paraleles tarp ilgai Libiją valdžiusio diktatoriaus ir Rusijos premjero Vladimiro Putino, kuris siekia vėl tapti prezidentu ir gali likti tame poste iki 2024 m.

„Neigdami pokyčių galimybę M. Gaddafi ir jo klanas išaugino savo pačių duobkasius, – rašo gazeta.ru. – Mūsų draugai, kurie atseikėja sau nežmoniškai ilgą politinį gyvenimą turėtų tai prisiminti.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų