Kovo 9-ąją susirinkusi vienuolikos specialistų komisija, turėjusi leisti eksploatuoti renovuotus Tauragės kultūros namus, gavusius Kultūros rūmų vardą, savo darbą buvo atidėjusi dešimčiai dienų. Pakartotinai komisija rinkosi vakar. Šįkart eksploatacijos aktas pasirašytas.
Susiginčijo dėl diskotekininko darbo vietos
Nors ir dabar dar ne visi darbai baigti - ne iki galo įvykdyti visi komisijos reikalavimai, nebaigta tvarkyti aplinka - lauke triūsė keletas darbininkų su įvairia technika, komisija renovuotus Kultūros rūmus leido pradėti eksploatuoti. Buvusio Šaulių sąjungos pastato renovacija kainavo beveik 10 milijonų litų, truko maždaug pusantrų metų. Generalinis rangovas - konkursą laimėjusi UAB "Pireka" iš Vilniaus. Kovo 24 dieną, šeštadienį, vyks planuotas iškilmingas Kultūros rūmų atidarymas.
Vakar po neilgos renovuotų Kultūros rūmų apžiūros pasirašyti perdavimo eksploatuoti aktą pasiūlė komisijos pirmininkas apskrities viršininko administracijos Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros departamento direktoriaus pavaduotojas Gintautas Sabeckas ir pats tai padarė pirmasis, po jo rašėsi Valstybinės darbo inspekcijos Tauragės skyriaus vedėjas Albinas Frejus. Tuomet Kultūros centro direktorius Petras Jokubauskas prabilo, kad nepasirūpinta diskotekų vedėjui įrengti patogią ir saugią darbo vietą, sakė, kad ji turėtų būti atskirta nuo lankytojų, o dabar darbo vieta - stalas su muzikos aparatūra pasienyje. Į tai buvo atsakyta, kad Valstybinė darbo inspekcija panašių darbo vietų įrengimo nekontroliuoja. Projekte įrengti tokios darbo vietos nebuvo numatyta. Norint, kad diskotekos vedėjas galėtų dirbti saugiai, šios darbo vietos įrengimu turės rūpintis patys pastato šeimininkai.
Po komisijos pirmininko pastato perdavimo eksploatuoti aktą pasirašė likę dešimt komisijos narių.
Vertina neblogai
Pirmą kartą susirinkusi komisija Kultūros rūmų perdavimo eksploatuoti akto nepasirašė, statybininkams surašė 18 pastabų dėl broko taisymo. G.Sabeckas "Tauragės kurjeriui" sakė, kad didžiausi trūkumai buvo du - nebuvo įrengta vandentiekio priešgaisrinė atšaka, pagrindinė įvaža neįgaliesiems - per stati, prie jos neįrengta sustojimo aikštelė. Buvo nurodyta dar šešiolika taisytinų dalykų. Pasak jo, į komisijos pastabas atsižvelgta, trūkumai pašalinti arba šalinami. Pagrindinė įvaža neįgaliesiems prailginta, todėl sumažėjo jos aukštis, įrengta sustojimo aikštelė. Baigiama įrengti vandentiekio priešgaisrinė atšaka. Aplinkos tvarkymas dėl nepalankių oro sąlygų nukeliamas vėlesniam laikui.
Kai kurie kiti trūkumai pašalinti nesunkiai - pasirūpinta, kad tualeto durys lengvai atsidarytų, salės balkone saugumo sumetimais įrengtas atitvaras. Salėje pasirūpinta vietomis neįgaliesiems su vežimėliais - išimta keletas kėdžių. Pasak G.Sabecko, renovacijos darbus galima vertinti neblogai, nors kai kur trūksta tikslumo.
Paaiškėjo, kur dėsis vanduo
Pirmą kartą komisijai susirinkus buvo kilusi abejonė, kur dėsis į aikštelę prie diskotekos salės durų nuo stogelio nutekantis vanduo. Kai komisija susirinko antrą kartą, paaiškėjo, kad vanduo neturi kur dėtis, lyjant kaupiasi ant trinkelėmis grįstos aikštelės. Kultūros darbuotojai piktinosi: "Negi mes vandenį nuolat turėsime semti?" Nuspręsta toje vietoje įdėti groteles. Pastebėta, kad neįgaliųjų tualete ranktūriai blogai pritaisyti, tačiau kol kas jie liko kokie buvę - stipriau atsirėmus gali nulūžti.
Aiškėja ir kiti trūkumai - vartai, per kuriuos į pastatą bus gabenamos dekoracijos, turi būti automatiškai sujungti su dekoracijų keltuvu, kitaip kas nors, pakėlus keltuvą, neapsižiūrėjęs gali nugarmėti žemyn.
Dar daug ką reikės tvarkyti, perdirbti, pritaikyti pagal savo poreikius, nes ne viskas numatyta. Pavyzdžiui, kasoje reikės dar vieno langelio - iš kitos pusės, kad einantiems į diskoteką nereikėtų atidaryti visų Kultūros rūmų. Kultūros darbuotojai nepatenkinti scena. Puikių ir brangių kėdžių atlošai nedidelio ūgio žiūrovams užstos sceną.
Tačiau dauguma problemų kilo ne dėl statybininkų kaltės, nes jie darė tai, ką suprojektavo projektuotojai - UAB "Gairija". Vieni dalykai pataisomi, bet tam reikės papildomų lėšų, kiti - ne. Sunku pasakyti, kodėl renovacijos eigoje projektas nebuvo koreguojamas taip, kad kultūros darbuotojai nebeturėtų priekaištų.
Pasikeitė neatpažįstamai
Tačiau, pasak Kultūros centro vedėjo P.Jokubausko, po renovacijos svarbiausios rajono kultūros įstaigos vaizdas pasikeitė neatpažįstamai. Padidėjo pagrindinė salė, įrengtos dar dvi salės - diskotekų ir konferencijų, persirengimo kambariai saviveiklininkams, patalpos Kultūros centro darbuotojams, sudarytos sąlygos neįgaliesiems - yra keltuvai, salėje neįgaliesiems skirta vietų.
Jovita Strikaitienė
"Tauragės kurjeris"