Parko gatvėje, renovuotame name gyvenantys panevėžiečiai, sutuoktiniai Butrimai po šiąnakt smarkiai pylusio lietaus neapsikentė, kai ryte išėję į laiptinę ir vėl išvydo per sieną bėgantį vandenį, o ant laiptų telkšančią balą. Toks vaizdas 27 namo pirmos laiptinės gyventojus jau ne pirmus metus varo į neviltį, mat po renovacijos juos turėjęs džiuginti naujas stogas vis kiauras ir kiauras.
Po renovacijos praėjo keli metai, bet iki šiol dėl palikto broko bendros kalbos su namo pirmininku ir daugiabutį renovavusiais statybininkais nerandantys gyventojai nutarė prabilti viešai, kai šiemet ėmė kapsėti paskutiniai garantiniai remonto metai. Iš viso gyventojams renovacija kainavo per 60 tūkst. litų.
Kad penkių laiptinių namo renovacija atlikta aplaidžiai įsitikinę ir 4 aukšto gyventojai. Štai 10 buto savininkė Danutė taip pat skundžiasi, kad po gausesnio lietaus pro jos įstiklinto balkono lubas sunkiasi vanduo.
„Oi, pernai jau pradėjo bėgti ar užpernai po biški buvo, o paskui daugyn, daugyn. Aš atsivedžiau pirmininką sakau: „Pas mane bėga'', sako: „Kai lis, aš pas tave ateisiu.'' Sakau: „Gali eiti kada ir lietus nelyja, kadangi pribėgo jau ir viskas matosi.'' Ir šičia bėga“, – sako namo gyventoja Danutė Mikalajūnaitė.
Namą renovavusiems statybininkams laiptinės gyventojai žeria ir daugiau nusiskundimų. Laiptinės seniūnas rodo lauko duris, kurios neva jau po metų ėmė rūdyti, o stogelių kraštai prie namo sienos esą iki šiol neužhermetinti. Statybininko duonos ragavęs vyras įsitikinęs, kad palijus čia besikaupiantis vanduo pūdo ir gadina po fasaduesančias sienų šiltinimo medžiagas. Labiausiai žmonėms pikta, kad renovacija nebuvo tokia ir pigi. Priklausomai nuo ploto, kiekvienam buto savininkui ant pečių nugulė po daugiau kaip 7 ar 12 tūkstančių litų.
Viešumos išsigandęs namo pirmininkas susitikti su namo gyventojais nesutiko, tačiau pripažįsta, kad po renovacijos teko kviesti statybininkus, kad šie lopytų stogą. Tačiau, kodėl iki šiol matyti brokas – nežino.
Netrukus paaiškėjo, kad pasibaigus renovacijai prisišaukti statybininkus nėra taip paprasta. Ėmus ieškoti namą renovavusios ir iki šiol priežiūrą atliekančios „Merlango“ įmonės atstovų, jų taip ir nepavyko rasti.
Tuo tarpu statybų ir statinių priežiūros specialistai pataria nenuleisti rankų ir tokiu atveju susirasti namo techninės priežiūros vadovą.
„Jis turėtų dalyvauti, fiksuoti, kad yra defektai garantiniu laikotarpiu viską įforminti aktu ir pateikti rangovui. 19:48 19:58 galbūt tai paslėpti darbai, tai jų garantinis laikotarpis yra 10 metų“, – sako statybų eksploatacijos priežiūros skyriaus specialistė Violeta Lauraitienė.
Jei ir tuomet rangovas vangiai ar visai nereaguotų į prašymus taisyti, rastų trūkumų gyventojai galėtų kreiptis į teismą.