R. Norvilė atsakė, kaip gi atsirado šie kūriniai, kas juos daro išskirtiniais, ir kokią išskirtinai jautrią reikšmę jie turi jos klientams.
Idėjos gimimas: kūrybiškumas iš gamtos
R. Norvilės padėkliukų kūrimo istorija prasidėjo kaip netikėta, tačiau labai natūrali tąsa jos laikrodžių gamybai. Anksčiau ji gamino laikrodžius iš epoksidinės dervos ir medžio, o viena užsakovė, norėdama įamžinti tėvų atminimą, atvežė jai medžio atraižas iš savo sodybos.
„Tai buvo tėvelių sodinta obelis, o kai tėveliai pasimirė, obelis nudžiūvo ir jie labai norėjo pasilikti tokį gražų prisiminimą apie savo tėvus“, – dalijasi Renata.
Iš šių atraižų ji sukūrė ne tik laikrodį, bet ir keletą padėkliukų. Tai tapo pradžia jos padėkliukų gamybai, kurie dabar traukia akį savo natūralumu ir išskirtinumu.
„Pamačiau, kad labai gražiai gaunasi šie padėkliukai. Aš pati turiu daug medžio atraižų, kuriuos anksčiau įdėdavau į dėžę kaip savo vizitinę kortelę. Tuomet pagalvojau, kodėl tų medinukų neįamžinus, įliejant juos į epoksidinę dervą“, – prisimena kūrėja.
Renatai svarbu, kad kiekvienas darbas būtų unikalus, todėl ji siekia sukurti tai, ko niekas kitas negamina, ir kiekvienas medžio gabalėlis įgauna naują gyvenimą.
Padėkliukų gamyba ir unikalumas
Padėkliukus Renata kuria ne tik sau, bet ir parduoda juos savo internetinėje svetainėje. Vidutinė jų kaina – apie 50 eurų, tačiau kiekvienas padėkliukas yra išskirtinis dėl skirtingo savo dydžio ir formos, tad ir kainos gali labai skirtis.
Kūrėja suteikia galimybę užsakovams pateikti savo medžio atraižas, kurios vėliau virsta išskirtiniais kūriniais. Be to, padėkliukai gaminami ne tik iš medžio, bet ir iš gėlių, kurias Renata pati augina, renka ir džiovina.
„Man norisi, kad žmogus turėtų kažką tokio visiškai išskirtinio, unikalaus. Daug kas gamina panašius padėkliukus, tačiau masinėje gamyboje raštai yra tokie pat arba panašūs, o čia atsispindi visiškas unikalumas“, – sako Renata.
Padėkliukų gamyba reikalauja daug kruopštumo ir laiko. Paprasto padėkliuko be gėlių ar medžio gaminimas trunka dvi–tris dienas, tačiau jei naudojamos medžio atraižos, procesas tampa sudėtingesnis.
„Medis turi būti labai gerai išdžiūvęs, visiškai jokios drėgmės neturi būti“, – paaiškina Renata, pridurdama, kad kartais vien medžio paruošimas gali užtrukti iki pusės metų.
Panaudojus medį arba gėles, padėkliukas užpilamas epoksidine derva, o ant viršaus dedamas karščiui atsparus sluoksnis, kad jis galėtų atlaikyti iki 60 laipsnių karščio.
Gamybos procesas ir medžiagos
Gaminant padėkliukus, Renata naudoja epoksidinę dervą ir jos dažiklius, taip pat įvairias medžio atraižas ir džiovintas gėles. Medžio šakos yra kruopščiai džiovinamos, pjaustomos, impregnuojamos ir užpilamos epoksidine derva. Šis procesas yra sudėtingas ir reikalauja kruopštumo bei laiko.
Renata taip pat pabrėžia, kad darbo su epoksidine derva metu reikia laikytis griežtų saugumo priemonių.
„Epoksidas nėra sveikatai saugi medžiaga, todėl yra labai svarbu tinkamai apsisaugoti“, – pabrėžia ji.
Darbui naudojamos apsauginės priemonės, tokios kaip kostiumas, kaukė bei pirštinės, nes epoksidinė derva gali sukelti alergines reakcijas ir yra itin toksiška.
Šeimos palaikymas ir kūrybos plėtra
„Mano šeima mane labai palaiko. Vaikams ypač patinka mano kūriniai, jie norėtų visus juos pasilikti sau“, – juokiasi Renata.
Tačiau nors šis pomėgis prasidėjo karantino metu, kūrėja nusprendė, kad norint sudominti daugiau žmonių, būtina aktyviau dalintis savo darbais socialiniuose tinkluose ir internetinėje svetainėje.
Renata planuoja plėsti savo kūrybą. Ji jau kuria padėklus, vazeles, laikrodžius su metalo technika ir ruošiasi pristatyti Kalėdinių eglutės žaisliukų kolekciją.
„Žmonės supranta, kad mano kūriniai yra rankų darbo ir užtrunka ilgiau, tačiau jie sutinka palaukti“, – pasakoja ji apie augančią paklausą.
Renata Norvilė su savo kūryba iš epoksidinės dervos ir medžio atskleidžia, kad kiekvienas kūrinys gali turėti ypatingą reikšmę. Jos padėkliukai atspindi gamtos grožį ir žmonių istorijas, o klientai gali užsisakyti asmeniškai jiems pritaikytus kūrinius, kurie išlieka ilgam.
Jos darbai ne tik atneša džiaugsmą, bet ir skatina susimąstyti apie gamtos ir žmogaus ryšį.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!