„Mes nesuprantame, kokią konstitucinę teisę turi Vyriausybė kalbėti apie referendumo dėl AE prieštaravimą kokiems nors įstatymams, jei visus teisinius klausimus dėl referendumo rengimo reglamentuoja Referendumo įstatymas. Piliečių teisė rengti referendumą yra įtvirtinta Konstitucijoje ir jokie įstatymai ar įsipareigojimai investuotojams negali šios teisės paneigti“, – teigia referendumo iniciatyvinės grupės ir Seimo narė Rima Baškienė, pranešama referendumo iniciatorių išplatintame pareiškime spaudai.
Iniciatorių teigimu, referendumo formuluotė yra tiksli ir aiški. Piliečių bus klausiama, ar jie pritaria draudimui projektuoti, statyti ir eksploatuoti visų tipų branduolines elektrines Lietuvoje. Jei tauta pasakys taip, automatiškai be Vyriausybės ir Seimo pritarimo įsigalios iniciatyvinės grupės siūlomas LR Draudimo projektuoti, statyti ir eksploatuoti branduolines (atomines) elektrines LR teritorijoje įstatymas, nustos galioti 2007 metais priimtas LR atominės elektrinės įstatymas, o Vyriausybė per keturis mėnesius privalės parengti ir priimti visus draudimui reikalingus poįstatyminius aktus. Todėl dabar viešoje erdvėje eskaluojami Vyriausybės narių komentarai dėl referendumo prieštaravimo priimtiems įstatymams yra teisiškai ydingi ir klaidinantys.
Privalomas referendumas galės vykti rudenį Seimo rinkimų metu, nes parašų rinkimų kampanija pasibaigs liepos 17 dieną, kai liks tris mėnesiai iki eilinių Seimo rinkimų. Papildomų biuletenių spausdinimo kaštai iš tolo neprilygsta ekonominei rizikai, kuriai Lietuva pasmerkia save statydama milijardus kainuosiančią atominę elektrinę.
Ekspertai, žalieji, signatarai, visuomenininkai nuolat kartoja, kad naujoji elektrinė padidins mūsų priklausomybę nuo Rusijos, stambių korporacijų, urano tiekėjų. Mes neturime atliekų laidojimo problemos sprendimo. Stambi elektros gamybos monopolija visiškai sužlugdys atsinaujinančių išteklių energetikos plėtrą ir neskatins energijos taupymo. Mes skolinsimės milžiniškas lėšas užsienio bankuose ir savo pinigais remsime žlungančią Japonijos branduolinę pramonę. Galiausiai, mes liekame vienintele ES valstybe, kuri pradeda statyti naują Fukušimos tipo reaktoriaus elektrinę, rašoma pareiškime.