• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo pirmo gurkšnio pasijuntate gyvas. Skamba pažįstamai? Tokia situacija pasikartoja kiekvieną savaitę (o gal net kiekvieną dieną). Tačiau neseniai sužinojome, kad gerti kavą iškart atsikėlus nėra taip naudinga, kaip mes dažnai manome.

Nuo pirmo gurkšnio pasijuntate gyvas. Skamba pažįstamai? Tokia situacija pasikartoja kiekvieną savaitę (o gal net kiekvieną dieną). Tačiau neseniai sužinojome, kad gerti kavą iškart atsikėlus nėra taip naudinga, kaip mes dažnai manome.

REKLAMA

Iš tikrųjų, kai kurie tyrimai rodo, kad šis įprotis gali turėti neigiamą poveikį. Pateikiame tris priežastis, kodėl vertėtų vengti kavos iš pat ryto, rašo wellandgood.com.

Gali sukelti skrandžio sutrikimus

Kavos rūgštingumas (daugumos kavos gėrimų pH yra tarp 4,85 ir 5,13) gali neigiamai paveikti jūsų skrandį, ypač jei geriate ją tuščiu skrandžiu. Tai gali sukelti diskomfortą, tokį kaip refliuksas ar skrandžio skausmai. Dietologai rekomenduoja kavą gerti kartu su maistu, kad sumažintumėte šį poveikį.

Žinoma, kavos poveikis skrandžiui yra individualus. Kai kuriems žmonėms ji nesukelia jokių problemų. Todėl svarbu klausytis savo kūno ir, jei pastebite, kad kava tuščiu skrandžiu sukelia diskomfortą, pabandykite ją gerti vėliau, po pusryčių.

REKLAMA
REKLAMA

Gali sukelti dehidrataciją

Kita priežastis vengti kavos ryte yra jos dehidruojantis poveikis. Miego ekspertai, tokie kaip daktaras Michaelas Breusas, rekomenduoja pirmiausia atsikėlus gerti vandenį, o ne kavą. Miegas pats savaime dehidratuoja organizmą, todėl prabudus svarbu atstatyti vandens balansą.

REKLAMA

Per naktį mūsų organizmas netenka beveik litro vandens, todėl atsikėlus esame dehidratuoti. Jei pirmas dalykas, kurį išgeriate ryte, yra kava, tai gali tik padidinti dehidrataciją, nes kofeinas veikia kaip diuretikas.

Gali padidinti kortizolio lygį

Kavos gėrimas su kofeinu padidina kortizolio kiekį kraujyje. Kortizolis yra streso hormonas, kuris atsakingas už mūsų žvalumą ir budrumą, tačiau jo perteklius gali sukelti nerimą ir stresą.

Rytinis kortizolio lygis natūraliai yra aukščiausias iš karto po pabudimo, todėl, jei tuo metu geriate kavą, kortizolio padidėjimas gali būti dar didesnis, o tai gali sukelti nepageidaujamų pasekmių.

REKLAMA
REKLAMA

Norint sumažinti šį poveikį, rekomenduojama kavą gerti ne iš karto pabudus, o praėjus bent 30 minučių. Tuo metu kortizolio lygis pradeda kristi, todėl kava suteiks daugiau naudos jūsų budrumui be pernelyg didelio streso pojūčio.

Nereikia visiškai atsisakyti rytinės kavos, ypač jei ji padeda įveikti smegenų miglą dėl sezoninių alergijų. Svarbiausia yra laikytis teisingos tvarkos. Prieš gurkšnodami kavą, svarbu atlikti keletą veiksmų, pirmiausia – išgerti didelę stiklinę vandens.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taigi, kiek vandens reikėtų gerti ryte? Daktaras Breusas rekomenduoja išgerti apie 600–900 ml kambario temperatūros vandens prieš vartojant bet kokį kitą skystį. Jei paprastas vanduo atrodo nuobodus, galite jį pagardinti citrina – tai suteiks vandeniui malonų citrusinių vaisių skonį.

Po to, kai išgėrėte vandens, galite ramiai mėgautis savo kavos puodeliu. Toks ritualas padės jums pabusti ir pasiruošti dienai, išlaikant sveiką pusiausvyrą ir nekenkiant organizmui.

Kodėl verta gerti kavą ryte: nes išgėrus puodelį juodos stiprios kavos maždaug pusvalandžio bėgyje užsinori šikt. Ryte pašiki - ir visą dieną laisvas. Dieną nebeprispirs netinkamu laiku ir nereikės eiti į kokį apšiktais kraštai viešąjį tualetą.
gali but da blogiau, vaziuodamas i darba troleibuse sikt uzsimanysi
Kvailas straipsnis vardu ,,viena boba sakė"
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų