• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiandien Seimo Antikorupcijos komisijoje toliau vyksta Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) skandale dominuojančių asmenų apklausa. Tarp 10:30 ir 11:30 į posėdį buvo atvykęs vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis, kuris turėjo pakartotinai atsakyti į komisijos narių klausimus.

REKLAMA
REKLAMA

Kadangi žurnalistams neleidžiama būti prie kabineto durų, kuriame vyksta posėdis, R. Palaičiui pavyko išsisukti nuo atsakinėjimo į jų klausimus ir „pabėgti“ kitu keliu į Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) pirmininko Algio Čapliko kabinetą.

REKLAMA

Vis dėlto, užkluptas prie A. Čapliko kabineto, jis buvo priverstas atsakyti į žurnalistų klausimus.

„Posėdis buvo uždaras, nelabai norėčiau viešinti medžiagos. Seimo Antikorupcijos komisijos įstatymas sako, kad iki išvadų surašymo neturėtų būti komentuojama posėdžio medžiaga“, – pradėjo teisintis R. Palaitis. Jo manymu, komisijos pirmininkas taip pat neturėtų komentuoti, kol dar nėra pateiktos tam tikros išvados.

REKLAMA
REKLAMA

Jis patikino, kad itin naujų klausimų komisijoje neišgirdo, bet šį kartą pateikė kiek detalesnius atsakymus.

Ministras prisipažino, kad jam sunku vertinti Antikorupcijos komisijos veiklą, tačiau parlamentinės kontrolės pagrindu jie gali daryti įvairius tyrimus. „Jeigu jiems kas nors atrodys susiję su korupcija, turės tai perduoti atitinkamoms teisėsaugos institucijoms, t.y. prokuratūrai ir STT“, – teigė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip žinia, vakar premjeras Andrius Kubilius paragino, kad R. Palaitis „ištaisytų klaidas“ ir grąžintų į darbą atleistus FNTT vadovus – Vitalijų Gailių ir Vytautą Giržadą. Šiandien šalies vadovės patarėja Solveiga Cirtautienė „Žinių radijui“ pareiškė, kad D. Grybauskaitė šios situacijos nekomentuoja.

REKLAMA

Paprašytas įvertinti premjero žodžius, R. Palaitis atsakė: „Premjeras išsakė tą, ką išsakė, o aš manau, kad viską dariau teisingai ir nepadariau jokių klaidų, elgiausi pagal įstatymus. Jeigu kas nors man parodys, kokią nors klaidą arba tą vietą, kur pažeidžiau įstatymą, aš savo ruoštu pasiryžęs tą klaidą pripažinti.“ Pasak jo, A. Kubiliaus paraginimas – nėra klaidos parodymas, tai yra tik paraginimas, o premjeras turėtų parodyti konkrečias klaidas.

REKLAMA

Taip pat ministras piktinosi, kad informacija iš uždarų posėdžių plinta žiniasklaidoje: „Paskaitykite šios dienos dienraštį, kur jau viskas aišku, kaip bus. Tada posėdžiai – absurdiški, nes jau laikraštis viską aprašė, kaip bus. Ir pacitavo komisijos pirmininką.“

Didelį rezonansą sukėlęs skandalas turėjo įtakos kalbų apie valdančiosios koalicijos skilimą atsiradimui. Valdantiesiems priklausantis R. Palaitis nesiėmė komentuoti šio klausimo: „Vykdau savo pareigą kaip ministras, politinius klausimus tegul aptarinėja partijų, sudarančių valdančiąją koaliciją, pirmininkai.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Savo ruožtu LiCS pirmininkas Algis Čaplikas, kalbėdamas apie koaliciją, buvo lakoniškas: „Koalicijoje mes dirbame, yra sutartis, dirbame pagal ją.“

Pasak A. Čapliko šioje situacijoje svarbiausia išsiaiškinti, kas padarė taip, kad milijardas dingo iš „Snoro“ banko pinigų.

„Kuo daugiau šis skandalas tęsiasi, tuo geriau tiems žmonėms, kurie išnešė visus pinigus iš Lietuvos. Jeigu jis nurims ir viskas susitvarkys, tada ir FNTT, ir Generalinė prokuratūra galės dirbti savo darbą. Mūsų tikslas paprastas – kad kuo greičiau išaiškėtų tiesa“, – komentavo jis žurnalistams, pridurdamas, kad tikisi rasti bendrą poziciją su A. Kubiliumi visuomenės labui ir kad Lietuvos pinigai grįžtų Lietuvos žmonėms.

REKLAMA

Toliau visa komisijos posėdis persikelia į Antrąjį operatyvinių tarnybų departamentą (AOTD) prie Krašto apsaugos ministerijos, esantį Jankiškių g. 25. Ten į komisijos narių klausimus atsakys Valstybės saugumo departamento (VSD) atstovai bei poligrafo tyrimą atlikę pareigūnai.

REKLAMA

Antikorupcijos komisija posėdžiaus visą dieną.

Praėjusią savaitę jai jau pavyko apklausti vidaus reikalų ministrą R. Palaitį, atleistus FNTT vadovus – V. Gailių ir V. Giržadą, VSD generalinį direktorių Gediminą Griną, generalinį prokurorą Darių Valį, jo pavaduotoją Darių Raulušaitį ir prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėją Joną Markevičių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų