Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) informuoja, kad universitetuose liko 592, kolegijose - 1333 valstybės finansuojamų vietų.
Antrame etape toliau vyks priėmimas ir į valstybės nefinansuojamas studijų vietas.
Be to, būsimieji pirmakursiai dar turi apsipręsti dėl 592 tikslinio finansavimo vietų. Gavus tikslinio finansavimo studijų vietą, sudaroma trišalė stojančiojo, aukštosios mokyklos ir darbdavio studijų sutartis, menų studijų atveju – dvišalė stojančiojo ir aukštosios mokyklos sutartis.
Per pirmąjį priėmimo etapą studijų sutartis dėl valstybės finansuojamų studijų sudarė 12 tūkst. 425, dėl studijų savo lėšomis - 7 tūkst. 883 būsimi pirmakursiai.
Kaip pažymi LAMA BPO, šiemet 27 proc. padaugėjo išeivijos ir lietuvių kilmės užsieniečių, siekiančių studijuoti Lietuvos aukštosiose mokyklose: 2015 metais tokių asmenų buvo 176, šiemet – 241. Daugiausia jų atvyko iš Lenkijos, Didžiosios Britanijos, Rusijos, Airijos, JAV, Baltarusijos ir Norvegijos. Išeivijos ir lietuvių kilmės užsieniečiai dažniausiai rinkosi medicinos, ekonomikos ir programų sistemų studijų programas. Studijų sutartis jau pasirašė 86 asmenys.