Gabrielė Aliukonė, organizuojanti speed dating [greitųjų pasimatymų] principu paremtus renginius antrų pusių ieškantiems žmonėms, įsitikinusi, kad tam tikru gyvenimo etapu naujų pažinčių ieškoti tampa vis sunkiau.
„Pastebėjau, kad žmonės po universiteto laikų, kuo labiau vyresnėja, tuo labiau užsisuka rutinoje: darbas, namai, tie patys trys draugai. Gal kažkam taip tinka, nenori nieko keisti, bet man tai atrodo labai nuobodu“, – kalbėjo ji.
Paaiškino, kodėl daugėja vienišų žmonių
Tad G. Aliukonė, kartu su pasimatymus poroms organizuojančia Emilija Simonaityte, jau prieš kelis metus pastebėjo renginių, skirtų vienišiems žmonėms, poreikį.
„Iš savo patirčių matėm, kad yra sudėtinga sutikti daugiau skirtingų žmonių arba, jeigu nueini į kažkokią erdvę, juk nepulsi klausinėti: tu turi antrą pusę ar ne? Yra daug barjerų, kuriuos turi pereiti. Turi ieškoti kažkokių ženklų arba išsiaiškinti per kažkokias užuominas“, – teigė G. Aliukonė.
Ir iš tiesų, specialistai pastebi, kad jau kuris laikas keičiasi žmonių socialiniai įpročiai ir poreikiai. Lietuvoje smarkiai auga vienišų jaunų gyventojų skaičius – nuo 2011 iki 2021 metų tokių žmonių 30–39 metų amžiaus grupėje padaugėjo net 44 procentais.
Psichologas, porų konsultantas, interneto svetainės santykiuabc.lt įkūrėjas Šarūnas Mažuolis tokios tendencijos priežastis paaiškina paprastai – gyvename psichologijos žinių aukso amžiuje, tad turime laisvę turėti dvasinį ir psichologinį komfortą, taip pat ir poroje.
„Kai per daug žinai, pradedi išsikalinėti ir norėti. Mes esame išpaikinti komforto, mes jau nebesirenkam bet ko. <...> Mums nebereikalingi santykiai“, – kalbėjo Š. Mažuolis.
Esą viskas labai paprasta – būti vienam yra lengviau nei santykyje pamatyti tikrąjį save. Pasak porų konsultanto, vienišumas – apsauga nuo realybės.
„Kai esame vieni, galime sėdėti iliuzijoje, kad esame faini, drąsūs, kad santykiuose susitvarkytume, kone šventi tampam. Kai yra labai tamprus santykis, nesvarbu, ar giminėje, ar poroje, visos psichologinės problemos atsiveidrodžiuoja ir mums realybė asfaltu trenkia per veidą. <...> Mes galvojame, kad esame faini, o santykiai parodo, kad esame realūs ir tas skirtumas mums kerta per savivertę“, – pabrėžė psichologas.
Susipažinimo būdas – svarbus
Neretai pirma mintis, šaunanti į galvą, kai norima susirasti antrą pusę – pažinčių programėlė. Mat tai – greitas ir gana paprastas būdas susipažinti. Tokias programėles Š. Mažuolis vadina „paturbintu galimybių rinkiniu“ – vieta surasti ką nors tikrai unikalaus. Tačiau su jomis porų konsultantas patarė elgtis atsargiai.
„Su plaktuku galima ir namą pastatyti, ir žmogų užmušti. Tai tinderis yra tas plaktukas“, – palygino jis.
Anot G. Aliukonės, renginiai ieškantiems antrų pusių – pranašesni prieš pažinčių programėles, nes niekada nežinai, ką ten sutiksi, tačiau tikrai žinai, kad tai bus tikras, gyvas žmogus.
„Čia turi progą per tas 2,5 val. sutikti 10–12 žmonių ir juos pamatyti gyvai“, – pabrėžė ji.
Pasak organizatorės, pagrindinis tikslas – sukurti neįpareigojančią ir smagią erdvę bendravimui, tad neskaičiuoja, kiek porų užsimezga renginių metu.
„Tačiau, jeigu po to užsimezga draugystės, išlieka poros, tai toks medus ant širdies“, – kalbėjo G. Aliukonė.
Ji užsiminė turinti slaptą tokių renginių tikslą.
„Galbūt tu čia atėjęs nesutiksi savo gyvenimo meilės, bet kitą kartą kažkokioj kitoj erdvėj gal bus drąsiau pakalbinti tą žmogų, kuris tikrai krito į akį“, – pridėjo renginių organizatorė.
O sėkmingai „kritus vienas kitam į akį“ psichologas Š. Mažuolis patarė iš karto neatsipalaiduoti ir nepasiduoti pagundai kitą žmogų pradėti vadinti ta vienintele ar tuo vieninteliu.
„Kuo labiau dreba žemė po kojom, tuo bus baisesnės pamokos, žiauresni nusivylimai“, – perspėjo jis.
Porų konsultantas pabrėžė, kad negalima daryti išvadų patiriant stiprias emocijas – esant didelėje tamsoje ar patiriant euforiją.
Daug geru moteru yra, bet jos nenori paslemeku.
Kodėl moterys ieško kuilių,o paskui sako,kad visi kuiliai?