• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Valstybei nepakeitus savo vykdomos politikos, psichologinė pagalba šalyje gali likti prieinama tik retam gyventojui, teigia Lietuvos psichologai.

REKLAMA
REKLAMA

„Žmonėms, išgyvenantiems krizines gyvenimo situacijas - skyrybas, artimų žmonių netektis, sunkias fizines ligas, patyrusiems smurtą, išgyvenantiems nerimą, baimę ir kt.- šiuo metu psichologinė pagalba, juolab skubi, yra beveik neprieinama“, - trečiadienį išplatintame pranešime spaudai cituojamas Lietuvos psichologų sąjungos (LPS) prezidentas Robertas Povilaitis.

REKLAMA

Anot LPS, šalyje trūksta Psichologinio konsultavimo ir psichoterapijos centrų, o jau veikiantys yra perpildyti: čia psichologas turi aptarnauti 40 tūkst. gyventojų.

Pasak psichologų, netinkamai rengiamasi panaudoti ir psichikos sveikatos sistemai tobulinti skirtą Europos Sąjungos suteiktą 100 mln. litų struktūrinę paramą.

REKLAMA
REKLAMA

„Pasinaudojant ES struktūrinių fondų lėšomis, buvo galima sukurti tinklą bendruomeninių įstaigų, kurios galėtų psichologines krizes išgyvenantiems žmonėms suteikti bent minimalią psichologinę pagalbą. Tačiau dabar priimtoje ES paramos paskirstymo programoje numatyta greta planuojamų modernių dienos centrų sunkiems psichikos ligoniams taip pat plėtoti stacionarias psichiatrijos paslaugas, kurių Lietuvoje nestokojame“, - teigiama LPS pranešime.

Valstybinės psichikos sveikatos strategijos nuostatose akcentuojama būtinybė psichikos sveikatos sutrikimus gydyti ne tik medikamentais, bet ir suteikiant psichologinę bei socialinę pagalbą. Tad ši pagalba anot psichologų, turi tapti visaverte psichikos sveikatos sistemos dalimi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų