Tyrimo duomenimis, R. Kičiatovas, 2019–2023 m. būdamas Neringos savivaldybės tarybos nariu, deklaravo ir gavo 9089 eurų kompensaciją už automobilio degalų įsigijimą, iš jų karantino laikotarpiu – 1795 eurus, kai kontaktinė veikla su savivaldybės teritorijoje esančiais asmenimis buvo draudžiama.
„Todėl šios išlaidos laikytinos nesusijusiomis su tarybos nario veikla ir turi būti grąžintos į savivaldybės biudžetą“, – nurodoma pranešime. Be to, surinkta duomenų, kad nepagrįstai didelis degalų kiekis tarp R. Kičiatovo išlaidų nebuvo atskirtas nuo asmeninių išlaidų, todėl 3647 eurai taip pat turi būti grąžinti.
Dėl A. Mockaus išlaidų atlikto tyrimo metu nustatyta, kad per 2019–2023 m. kadenciją Neringos vietos politikas pateikė savivaldybei ataskaitas su deklaruotomis išlaidomis, iš viso siekiančiomis 23 774 eurus. Tai buvo išlaidos, kurios apėmė ryšių paslaugas, kanceliarines prekes, degalus ir automobilių eksploataciją. Iš deklaruotų išlaidų savivaldybė A. Mockui kompensavo 18 911 eurų. Visgi prokuratūra nustatė, kad dalis kompensuotų lėšų tarybos nario veiklai buvo priskirtos nepagrįstai, todėl turi būti grąžintos į savivaldybės biudžetą.
Iš A. Mockaus reikalaujama grąžinti 2627 eurus už nepagrįstai asmeninėms reikmėms įsigytą kompiuterinę techniką ir mobilųjį telefoną, perteklines ryšio paslaugas bei už draudimo kompanijos apmokėtą telefono remontą, (...) 1 290 eurų už degalus, pirktus karantino laikotarpiu ir 5 306 už kitas kuro išlaidas, nesant įrodymų, kad jos buvo panaudotos tarybos nario funkcijoms. Papildomai nustatyta, kad beveik 4000 eurų sumokėti už KASKO automobilių draudimus ir franšizes buvo nepagrįstai kompensuoti, taip pat 935 eurai už automobilio apsaugą, kuri apskritai negalėjo būti finansuojama savivaldybės lėšomis“, – skelbiama pranešime.
Pernai žiniasklaidoje pasirodžius informacijai, kad dalis šalies savivaldybių tarybų narių jiems skirtas išmokas galėjo naudoti neteisėtai, prokuratūra pradėjo viešojo intereso gynimo tyrimus dėl tokių išmokų panaudojimo teisėtumo. Generalinės prokuratūros, Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio ir Šiaulių apygardų prokuratūrų VIGS prokurorai apylinkių teismams šiuo metu yra pateikę 81 ieškinį bendrai 950 145,53 eurų sumai, skelbiama pranešime.
„Taip pat pažymėtina, kad šiuo metu į šalies savivaldybių biudžetus tarybų nariai bendrai savanoriškai yra grąžinę 901 228 eurus“, – praneša prokuratūra.
Teisėsaugos duomenimis, šiuo metu atliekami viešojo intereso gynimo tyrimai dėl lėšų grąžinimo į Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Panevėžio miestų bei Vilniaus, Ukmergės, Alytaus, Jonavos, Varėnos, Druskininkų, Lazdijų, Prienų, Tauragės, Šilutės, Kretingos, Mažeikių, Telšių, Radviliškio, Joniškio, Akmenės, Ignalinos, Pasvalio, Zarasų rajonų ir Pagėgių, Marijampolės, Neringos savivaldybių biudžetus.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!