Du Vokietijos publicistai – Matthias Thieme ir Pittas von Bebenburgas parašė knygą „Vokietija be užsieniečių“, kurioje pamėgino įvertinti hipotetinio visų emigrantų išsiuntimo iš Vokietijos padarinius, rašo „The Local“.
Autorių nuomone, likusi be turkų, arabų, afrikiečių ir persikėlėlių iš Rytų Europos, Vokietija patektų į varganą padėtį.
Jų paskaičiavimu, smarkiai sumažėtų įplaukos į visų lygių biudžetus, išnyktų net kai kurios pramonės šakos, priklausančios nuo pigios darbo jėgos, šalies bendrasis vidaus produktas (BVP) sumažėtų 8 proc., pensinis amžius būtų pailgintas iki 67 metų, šalyje sustiprėtų nusikalstamumas.
Be to, M. Thieme ir P. von Bebenburgas perspėjo, kad masinis užsieniečių deportavimas gali išprovokuoti pilietinį karą, nes daugelis atsisakytų išvykti. Be to, dėl tokio žingsnio šalis gali būti priversta pasitraukti iš ES, iškiltų ekonominių sankcijų ir tarptautinės izoliacijos grėsmė, nusmuktų šalies įvaizdis pasaulyje.
Kaip atsilieptų galimas emigrantų išsiuntimas nedarbo lygiui, nekvalifikuotų darbuotojų darbo apmokėjimui, ar nepadaugėtų dėl to etninių nusikalstamų grupuočių ir tarptautinių konfliktų, autoriai detaliai netyrė.
Šia savo knyga autoriai siekė duoti atsakymą į Tilo Sarracino prieštaringai vertinamą knygą „Vokietija naikina pati save“, kurioje autorius sukritikavo pernelyg liberalią savo šalies migracijos politiką ir perspėjo dėl nekontroliuojamo užsieniečių iš musulmoniškųjų valstybių srauto pavojaus.