Užkandžiai prieš miegą
Prieš miegą galima suvalgyti truputėlį kalakuto, vištienos arba bananą. Šis maistas turi amino rūgšties tryptophano, kuris naudojamas seratonino gamybai. Serotoninas yra biologiškai aktyvi medžiaga, kuri padeda jums užmigti. Karbohidratai padeda tryptophanui patekti į smegenis, tad pabandyk išgerti šilto pieno su medumi.
Venk stipraus maisto vėlai vakare: tau reikia 3-4 valandų maistui suvirškinti.
Aštrus ar saldus maistas net ir vakarienės metu nėra geras pasirinkimas. Prieskoniai gali suerzinti tavo skrandį, o saldumynai turi kofeino, tad tai gali trukdyti tau užmigti.
Žolelių pagalba
Valerijonas padeda žmonėms užmigti ir nesukelia „pagirių“ efekto, kaip būna po kai kurių tablečių. Jis sąveikauja su tais pačiais receptoriais smegenyse, kurie nuramina. Gerk valerijoną valandą prieš miegą.
Švelnus žolelių raminamasis „Passion flower“ taip pat teigiamai veikia miegą.
Miego kvapas
Levanda turi švelnaus raminančiojo augalo šlovę. Patepk levandos aliejumi savo smilkinius ir kaktą prieš krentant į lovą – šis kvapas turėtų padėti nusiųsti tave į miego karalystę.
Pasitepk jazminų eteriniu aliejumi savo riešus prieš einant miegoti. Wheeling Jėzuitų universiteto Vakarų Virdžinijoje mokslininkai nustatė, kad žmonės, miegoję jazminų kvapų kambariuose, ilsėjosi ramiau nei tie, kurių kamabariai buvo nepakvepinti ar netgi pakvepinti levandomis.
Laikykis tvarkaraščio
Kelkis tuo pačiu metu kasdien, nepaisant to, kaip mažai pamiegojai praeitą naktį. Savaitgaliais laikykis to paties tvarkaraščio – taip tavo kūnas prisitaikys prie režimo ir tu užmigsi lengviau
Kiekvieną rytą išeik pasivaikščioti gamtoje. Natūrali šviesa, net jei ir diena apniukusi, praneša tavo kūnui, kad metas atsibusti. Be to, tai pagerina ir nakties miegą.
Neik pogulio dienos metu, nepaisant to, kaip pavargusi jautiesi. Žmonės nesiskundžiantys nemiga tai daryti gali, pogulis jiems netgi naudingas, tačiau nemigos iškamuotiesiems geriau to nedaryti: tai tik sutrikdė organizmo laikrodį.