Gali būti, kad jau netrukus mažose gyvenvietėse profesionalius ugniagesius pakeis savanoriai. Tokioms įstatymo pataisoms pritarta pirmadienį vykusiame Vyriausybės pasitarime. Jose siūloma reformuojant priešgaisrinę apsaugą, mažose gyvenvietėse atsisakyti profesionalių ugniagesių komandų, o gaisrų gesinimą patikėti savanoriams.
„Tikrai nebūtina išlaikyti mažame miestelyje arba kaime profesionalių gaisrininkų komandą, kur, sakykime, tiktai keletą kartų per metus galbūt įvyksta kažkokie įvykiai“, – aiškino žurnalistams vidaus reikalų ministras Artūras Melianas.
Jo teigimu, savanoriams ugniagesiams numatoma suteikti socialines garantijas ir tam tikrus „motyvacinius momentus“.
„Daugelyje pasaulio valstybių egzistuoja tokia sistema: nereikia nuolat eiti į darbą ir panašiai, jie dirba kažkur kitur, bet, sakykime, tokioje tarnyboje, kur, natūralu, yra sąryšis su tokia veikla ir reikiamu momentu, jeigu tam tikrame miestelyje arba tam tikroje įstaigoje atsitinka nelaimė ir prasideda gaisras, tai jie tada jau žino tam tikras instrukcijas, savo prievoles ir dalyvauja gesinant gaisrus“, – aiškino A.Melianas.
Tam, kad šios pataisos keliautų į Seimą, joms dar turi posėdyje pritarti Vyriausybė. Pirmadienį pasitarime joms buvo pritarta „iš principo“. A. Melianas neatsakė, kada Lietuvoje galėtų atsirasti savanoriai ugniagesiai ir kokio dydžio gyvenvietėse nebeliktų profesionalių ugniagesių komandų.