|Anot jo, sunku tikėtis, kad visoje Lietuvoje atlyginimai kils vienodai, todėl jis siūlo pasirašyti darbdavių ir darbuotojų susitarimus.
„Ekonominės sąlygos leidžia didinti 20 proc. dabartinį vidutinį darbo užmokestį. Pasakyti, kad visoje šalyje turėtų didėti 10 proc. ar 20 proc. atlyginimai, yra visiškai nerealu, bet mes norime pasirašyti sektorinius susitarimus, pavyzdžiui, galbūt Vilniuje kažkuris sektorius galėtų atlyginimus didinti 10 proc., o regione gal tik 8 proc. Toks principas yra Skandinavų šalyse“, - spaudos konferfencijoje trečiadienį kalbėjo A.Černiauskas.
Anot jo, liepos 1 dieną, tikėtina, įsigaliosiantis naujas Darbo kodeksas numato daug pokyčių: „Mažėja įspėjimo laikotarpiai, išeitinės kompensacijos, padidėja darbo savaitės trukmė. Darbdaviai turėtų pasakyti, kad norėdami liberalesnio Darbo kodekso, jie sutinka kelti darbo užmokestį, nes išlaidos darbuotojo išlaikymui sumažėja“.
Profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė kalbėjo, kad penktadienį profsąjungos rengs mitingus prie pagrindinių darbdavių organizacijų - Pramoninkų, Lietuvos darbdavių, Lietuvos verslo darbdavių konfederacijų, Investuotojų forumo - būstinių Vilniuje ir prie Vyriausybės, kad atkreiptų dėmesį į atlyginimų didinimą.
Praėjusią savaitę Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nariai Virginijus Sinkevičius ir Tomas Tomilinas pareiškė, jog nepavykus pasirašyti trišalio susitarimo dėl atlyginimų didinimo ir kitų savanoriškų socialinių įsipareigojimų, naujasis Darbo kodeksas gali nesulaukti paramos Seime.