Prieš „Snow Challenge“ varžybas – sporto mediko patarimai ir rekomendacijos | tv3.lt
  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

-->
REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šeštadienį 11 val. Vilniaus Vingio parke prasidės žiemos triatlonas „Snow Challenge“. Elito grupės atstovai varžysis 5 km bėgimo, 10 km važiavimo dviračiu ir vėl 5 km bėgimo trasose. Mėgėjai rungsis per pusę trumpesnėse distancijose, o šeimų estafetės dalyviai bėgte ir dviračiu turės įveikti po pusę kilometro, teigiama pranešime spaudai.

REKLAMA
REKLAMA

Visi „Snow Challenge“ varžybų dalyviai bus apdovanoti atminimo medaliais ir saldžiomis „Laimos“ dovanomis. Žiemos triatlono nugalėtojai ir prizininkai bus apdovanoti piniginiais prizais. Pirmasis elito įveikęs trasą sportininkas gaus 300 litų, antrasis – 200 litų ir trečiasis – 100 litų.

REKLAMA

Pirmąjį kartą sostinėje vyksiančiose „Snow Challenge“ varžybose planuoja dalyvauti ir dvi estafetės komandos iš Barselonos. Sportininkams teks kovoti ne tik su varžovais, bet ir jiems neįprastomis oro sąlygomis.

Vilniaus triatlono asociacijos vadovas Aleksandras Kočetkovas sako, kad įprasto triatlono rungtį plaukimą pakeitęs bėgimas, varžybų taisyklių nekeičia.

REKLAMA
REKLAMA

„Pirmiausia dalyviai turėtų žinoti, kaip reiktų pasiruošti varžyboms. Asmeniniai daiktai neturėtų maišytis po kojomis, jie turi būti tvarkingai sudėti į vieną vietą. Bus leidžiama sportinius batelius pasidėti šalia dviračio, o šalmas turėtų būti prisegtas ant dviračio. Jis yra privalomas visiems varžybų dalyviams, kurie važiuos dviračiu“, – sako A. Kočetkovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, dažniausiai sportininkų daroma klaida, dėl kurios skiriamos baudos sekundės yra ta, kad neteisingai įveikiamos rungčių perėjimo zonos.

„Pagal triatlono taisykles, po pirmojo bėgimo, šalmas turėtų būti užsisegamas prieš paimant dviratį. O atsegamas ir nuimamas tik tada, kai važiavimo dviračiu rungtis yra įveikta ir dviratis pastatomas į vietą. Jeigu dalyviai šalmą užsidės per vėlai, o nusiims per anksti, gaus baudos sekundžių“, – apie reikalavimus sportininkams informuoja A.Kočetkovas.

REKLAMA

Vilniaus triatlono asociacijos vadovas varžybų dalyviams rekomenduoja turėti vandens buteliuką. Vanduo padės ne tik atsigaivinti varžybų metu, bet ir nusiplauti veidą.

„Net keliose vietose trasa drieksis per mišką, todėl gali būti, kad teks išsipurvinti. Prakaitas ir purvas ant veido nėra pats geriausias derinys, todėl vanduo tikrai pravers, – sako varžybų organizatorius.

REKLAMA

A. Kočetkovas, ir pats dalyvaujantis triatlono varžybose, dalyviams pataria tinkamai paskirstyti jėgas. Pasak jo, varžybas triatlonininkai laimi ne starte, o tada, kai yra kertama paskutinės rungties finišo linija.

„Triatlonas sudarytas iš trijų rungčių, todėl reikėtų apgalvoti strategiją ir tolygiai paskirstyti jėgas. Dažniausiai yra daroma klaida, kad pirmoje rungtyje nepatyręs sportininkas atiduoda visas jėgas, tada antrą rungtį vos įveikia, o finišuodamas vos laikosi ant kojų“, – patirtimi dalinasi A. Kočetkovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jam pritaria ir sporto medikas Andrius Ramonas. Varžybų dalyviai yra atsakingi už savo sveikatą, todėl turėtų įvertinti savo pasirengimo lygį, jei reikia, pasikonsultuoti su medikais.

„Patarčiau nešokti, nepulti, galbūt pirmąsias atkarpas įveikti truputį lėtesniu tempu nei planuota. O paskui stebėti, kiek dar yra jėgų ir kada atsiranda antrasis kvėpavimas. Kiekvieną kartą startuojant varžybose būtina įsiklausyti į savo kūno kalbą. Pajutus ūmų vienos vietos skausmą, galvos svaigimą, sportininkas turėtų sulėtinti tempą, o prireikus netgi visiškai sustoti“, – pataria A. Ramonas.

REKLAMA

Pasako jo, sveikata gali sušlubuoti ir jau po sėkmingo finišo. Kirtus finišo liniją sporto medikas pataria dar porą akimirkų nesustoti, o palengva pasivaikščioti, lėtai parisnoti, jokiu būdu nesigulti ar nesisėsti ant šaltos žemės.

„Šiek tiek sumažės kraujospūdis, stabilizuosis pulsas. Tai padės išvengti kūno perkrovos, taip pat staigaus kūno temperatūros pasikeitimo. Atgauti ir jėgas ir atstatyti kūno šilumą puikiai padėtų šilta, pasaldinta arbata“, – patarimais dalijasi Lietuvos olimpinės rinktinės gydytojas.

REKLAMA

Sporto medikas A.Ramonas varžybų dalyviams pataria apgalvoti, kuo apsivilkti, ir, prireikus turėti drabužių, kuriais būtų galima persivilkti po finišo.

„Geriausia rinktis drabužius, kurie gerai priglunda prie kūno ir nekaupia skysčių, o juos išgarina į išorę. Kiti sluoksniai priklauso nuo individualių poreikių. Kas mėgsta jaustis šilčiau, rengiasi daugiau sluoksnių, o kas geriau jaučiasi, kai yra vėsiau – rengiasi mažiau“, – sako A.Ramonas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
-->
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų