Dabartinei kultūros ministro komandai nepasisekė įpūsti kultūrai naujo kvėpavimo ir kultūra nėra sėkmingiausia Vyriausybės darbo dalis, įsitikinusi Prezidentės patarėja Virginija Būdienė.
Pasak jos, šios Vyriausybės programoje numatyta parengti kultūros strategiją ir tai turi padaryti Kultūros ministerija.
"Tačiau negirdėti, kad labai sektųsi. Darbai turi būti atliekami. Ir čia reiktų pasakyti, kad, ko gero, naujo kvėpavimo dabartinei ministro komandai nepasisekė kultūrai įpūsti. Nenorėčiau asmeniškai kažko vertinti, nes neturiu ir tokių Prezidentės įgaliojimų konkrečiai sakyti apie kažkurį ministrą kokios nors nuomonės", - pripažino interviu "Žinių radijui" V. Būdienė.
Pasak jos, Vyriausybės prioritetuose pabrėžiama, kad vertybės bus labai svarbūs dalykai. Kultūra tarytum yra vertybinės sistemos puoselėtoja. "Pagrindinė problema dėl kultūros politikos nebuvimo yra tai, kad nėra ilgalaikės strategijos, administravimas yra nepakankamas, sprendimai priimami gana uždarai ir ne visada demokratiškai, finansinių resursų dalybos yra smarkiai politizuotos. Yra ir kultūros infrastruktūros problemų. Tačiau ilgalaikės strategijos nėra, prioritetai neišskirti, todėl Prezidentė, sukvietusi darbo grupę, prašo išanalizuoti situaciją ir pasiūlyti gaires, kurios vėliau galėtų tapti programos pagrindu, kaip vystysime kultūrą tiek centre Vilniuje, tiek ir regionuose, kas labai svarbu", - teigė Prezidentės patarėja.
Kovo mėnesį Prezidentūroje surengtame Kūrybingos visuomenės forume konstatuota, kad nors 2001 m. buvo parengtos kultūros politikos nuostatos, jos taip ir liko vien gražių idėjų rinkiniu su neįgyvendintu priemonių planu - nė vienas kultūros ministras nevykdė šių nuostatų, juolab Seimas ir Vyriausybė nepareikalavo iš Kultūros ministerijos jų vykdyti ir veiklos pristatyti visuomenei.
Forume dalyvavę kultūros ir meno organizacijų atstovai neabejojo, kad Prezidentės sudarytos darbo grupės pateikti kultūros administravimo ir finansavimo siūlymai nesulauks valdžios pritarimo, nes esą neparankūs Kultūros ministerijai ir reikštų jos panaikinimą.
Be to, siūlyta Švietimo įstatymo pavyzdžiu parengti ir priimti Lietuvos kultūros įstatymą, kuris apibrėžtų visą kultūros sritį. Taip pat norima suformuoti ilgalaikę kultūros strategiją bei jos vykdymo programą 2010-2020 metams.