„Šiandien premjeras atnešė teikimą dėl Lietuvos Vyriausybės sudėties. Šį teikimą aš pasirašiau“, - žurnalistams po susitikimo su premjeru sakė prezidentė.
Šešioliktoje Vyriausybėje nebeliks aplinkos ministro „tvarkiečio“ Valentino Mazuronio, sveikatos apsaugos ministro socialdemokrato Vytenio Andriukaičio ir žemės ūkio ministro „darbiečio“ Vigilijaus Juknos. V.Mazuronis buvo išrinktas į Europos Parlamentą, V.Andriukaitis siūlomas į eurokomisarus, o prezidentės kritikos sulaukęs V.Jukna pranešė atsistatydinantis dėl šeimyninių aplinkybių.
Juos pakeis „darbietė“ Virginija Baltraitienė, kuri taps žemės ūkio ministre, „tvarkietis“ Kęstutis Trečiokas, kuris vadovaus Aplinkos ministerijai, bei Rimantė Šalaševičiūtė, kuri bus sveikatos apsaugos ministrė.
Paklausta, ar R.Šalaševičiūtės kandidatūrą, kurią socialdemokratų prezidiumas patvirtino tik antradienio vakarą, jei nebuvo staigmena, ji sakė: „Ne, nebuvo staigmena, mes jos kandidatūrą aptarėme su premjeru anksčiau. Kaip žinote, Vyriausybės sudėtį visada aptariame iš anksto“.
Ji pažymėjo, kad tradicija sveikatos apsaugos ministrais skirti gydytojus ne visada pasiteisino.
„Mūsų šaunuoliai gydytojai ne visada būna tokie šaunūs vadybininkai“, - sakė D.Grybauskaitė, pažymėjusi, kad vienas svarbiausių uždavinių jai bus vaistų kainų mažinimas. Kartu ji pastarųjų metų reformas šioje srityje įvertino kaip „ne visai sėkmingas“.
Koalicinėje Vyriausybėje toliau lieka dirbti finansų ministras Rimantas Šadžius, kultūros ministras Šarūnas Birutis, krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė, susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius, švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis, teisingumo ministras Juozas Bernatonis, ūkio ministras Evaldas Gustas, užsienio reikalų ministras Linas Antanas Linkevičius, vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas, energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius.
Antradienį Seimas pritarė A.Butkevičiaus kandidatūrai į premjerus, o prezidentė jį paskyrė Vyriausybės vadovu.
A.Butkevičius Vyriausybei vadovauja nuo 2012 metų gruodžio, kai po Seimo rinkimų jo vadovaujama Lietuvos socialdemokratų partija sudarė valdančiąją koaliciją su Darbo partija, partija „Tvarka ir teisingumas“ bei Lietuvos lenkų rinkimų akcija.