Nei premjeras, nei Darbo partija sako nesvarstantys politinių rokiruočių, po kurių būtų formuojama nauja valdančiojisios koalicijos rokiruotės.
Premjeras socialdemokratas Gediminas Kirkilas pirmadienį po susitikimo su Darbo partijos frakcijos Seime atstovais teigė kol kas nematąs reikalo atsakinėti į hipotetinius klausimus dėl galimybės "darbiečiams" pakeisti valdančiojoje koalicijoje konservatorius.
"Mes esam mažumos Vyriausybė, turim susitarimą su konservatoriaus ir jokių pasikeitimų mes čia nesvarstom. Aš nematau jokio pagrindo susitarimą nutraukti, nes jo yra laikomasi", - sakė G.Kirkilas.
Praėjusią savaitę konservatosių lyderis Andrius Kubilius viešai pareiškė, kad po nepatvirtinto Valstybės saugumo departamento vadovo Arvydo Pociaus atleidimo Tėvynės sąjunga svarstys galimybę neberemti G.Kirkilo vyriausybės.
Darbo partijos frakcijai Seime vadovaujantis K.Daukšys sakė pats į valdančiąją koaliciją nesiprašąs.
"Mane tos kalbos, kad mes prašėmės, labai stebina. Aš galvoju, kad jeigu kam nors reikės, tai paprašys mūsų, kad mes remtume. Jeigu toks reikalas bus ir jeigu matysim, kad verta tai daryti, tai be abejo kalbėsim apie tai", - sakė K.Daukšys.
Susitikęs su Darbo partijos frakcijos Seime atstovais Kęstučiu Daukšiu, Vydu Gedvilu ir Virginija Baltraitiene premjeras sako aptaręs daugiausia energetinius reikalus.
"Pristatėme savo planus dėl Ignalinos atominės elektrinės, dar kartą klausėme Darbo partijos nuomonės dėl Dujų įstatymo", - po susitikimo žurnalistams sakė Gediminas Kirkilas.
Susitikimu su Darbo partijos frakcija premjeras pradėjo susitikimus su opozicinėmis Seimo frakcijomis, su kuriomis ketinama aptarti prasidėjusios Seimo pavasarios sesijos darbus.
Premjeras, kalbėdamas Seimo pavasario sesijos atidarymo posėdyje, jau yra sakęs, kad Vyriausybė suinteresuota frakcijų parama ypač svarbiems įstatymų projektams. Tarp tokių G.Kirkilas minėjo naujos atominės elektrinės įstatymo, Gamtinių dujų įstatymo, Valstybės ir savivaldybių turto privatizavimo įstatymo pakeitimo įstatymo, žemės ūkio ir kaimo plėtros įstatymo, Fiskalinės drausmės įstatymo ir kitų įstatymų projektus.
Pasak Vyriausybės vadovo, taip pat reikalingi susitarimai dėl aukštojo mokslo, sveikatos draudimo reformų.