• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rūta Lankininkaitė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Artėjant Rytų partnerystės viršūnių susitikimui Vilniuje, Kijevas skuba vykdyti reformas – priimtas įstatymų paketas, keičiantis teismų sistemą, netrukus bus svarstomi rinkimų įstatymo pakeitimai. Nors Europos Sąjunga (ES) ir ragina, buvusios premjerės Julijos Tymošenko išlaisvinimo klausimas dar neišspręstas.

REKLAMA
REKLAMA

Europos Parlamento (EP) atstovai prezidentui Viktorui Janukovyčiui įteikė prašymą iš kalėjimo paleisti ir suteikti galimybę išvykti gydytis į Vokietiją opozicijos lyderei J. Tymošenko.

REKLAMA

Opozicijos lyderės kalinimas laikomas viena svarbiausių kliūčių Ukrainai lapkritį Vilniuje su ES pasirašyti asociacijos sutartį.

„Dabar svarbiausia ne V. Janukovyčiaus noras atsikratyti stipriausios konkurentės J. Tymošenko. Pagrindinė problema – pati J. Tymošenko nori išlikti Ukrainos politikoje ir ieško būdų. Juk kalba ne apie tai – išleis ją ar ne. Svarbiausia, kokį jai statusą politikoje pavyks išsaugoti. V. Janukovyčius gal ir galėtų ją išsiųsti gydytis, bet su sąlyga, kad ji negrįžtų į Ukrainą. J. Tymošenko greičiausiai nesutiks“, – aiškino politologas Taras Vozniakas.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak politologo, kai kurias ES keliamas sąlygas Ukraina vykdo – priimtas įstatymų paketas, keisiantis teisinę sistemą, prezidentas atleido didžiausią J. Tymošenko priešininką – generalinio prokuroro pavaduotoją. Jau parengtos rinkimų įstatymo pataisos.

„Įvyko kažkoks lūžis – prezidentą V. Janukovyčių tarsi kas pakeitė. Jis prisistato kitokiu politiku, nei buvo prieš porą metų. Kitas klausimas – ar tai vaidyba, ar tikras noras keisti šalį ir vykdyti reformas. Juk niekam ne paslaptis, kad aukščiausiosios Rados sprendimai priklauso nuo prezidento nurodymo“, – tęsė T. Vozniakas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vakarų Ukrainos Lvovo gyventojai sako, kad politiniai nesutarimai neturi trukdyti Ukrainos integracijai į Europą.

Ukraina – viena labiausiai korumpuotų valstybių pasaulyje, lenkianti Rusiją, Azerbaidžaną, Kazachstaną. „Transpierency International“ korupcijos sąraše pernai ji užėmė 144 vietą, greta Gvinėjos, Bisau ir Sirijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų