Politologas Marius Laurinavičius mano, kad Europos Sąjungoje yra daugiau problemų dėl santykių su Rusija, nei vien tik „Mistralio“ kontraktas, kurio Prancūzija nenori atsisakyti. Jo manymu, atskiros šalys turi skirtingus interesus.
„ES problema, čia įtraukčiau ir Lietuvą, yra ta, kad mes iki šiol mes nesuprantame kylančios grėsmės. Mes esame pripratę, taip pat ir Lietuvoje, priminsiu ir premjero pasakymus, jog jis netiki, kad Rusija gali užpulti Lietuvą, ir krašto apsaugos ministro raminimus miegoti ramiai, ES gyventi saugiai, ramiai ir net nenorime galvoti apie kylančius naujus iššūkius. Bandome juos minimalizuoti savo sąmonėje. Dėl to kyla visos problemos“, - „Žinių radijo“ laidoje „Dienos klausimas“ sakė M. Laurinavičius.
Politikos apžvalgininkas Kęstutis Girnius sako, kad jis netiki, jog ES politika Rusijos atžvilgiu galėtų pasikeisti.
„Aš labai skeptiškai vertinu. Dėl mistralizacijos – čia ne Lietuva turės lemiamą vaidmenį. Pagrindinį sprendimą priims pati Prancūzija. Aišku, jai spaudimą gali daryti didžiosios šalys kaip Didžioji Britanija. Bet aš šiek tiek nustebčiau. Bet pamatysime, tai yra įmanoma.“
„To, kad Rusija būtų paskelbta terorizmą palaikančia valstybe, tikrai neįsivaizduoju. Pagrindinis priekaištas yra dėl to, kad buvo numuštas lėktuvas, neabejoju, kad tai padarė Ukrainos separatistai, bet reikia atsiminti, kad jie tą lėktuvą numušė ne kaip keleivinį, o taikydami į jį, nes manė, kad tai Ukrainos transporto lėktuvas.“
Parengė Laura Bagdžiūnaitė